To ma być spokojna sobota

 

Może temperatura da trochę odsapnąć, wczorajszy dzień ( przynajmniej dla mnie) był straszny, czułam się jak ryba wyjęta z wody, nie było czym oddychać.
Wiatraczek w szaleńczym tańcu hasał całe popołudnie, aż do wieczora, do momentu, gdy nagły opad deszczu przyniósł lekkie ukojenie. Przynajmniej można było spokojnie zasnąć, ba, nawet wczoraj ” użyłam” mojej nowej kołderki, żeby nieco się okryć, gdy wiaterek buszował po pokoju ( dotychczas ostatnie noce spałam na kołdrze, nie trzeba było się wcale nakrywać, no co najwyżej samym prześcieradłem, gdy chciało się spać bez koszuli czy pidżamy

Wezmę cię do łóżka
nie płacz już głuptasie,
patrz, tu jest poduszka
i dla ciebie jasiek,
wybacz, wybacz że nago śpię..
Ogrzej się na płatkach
szmatkach i różyczkach
tam, gdzie sny są moje
będzie i muzyczka –
wybacz, wybacz że nago śpię… 

To tylko taki tekst piosenki, bez żadnego specjalnego podtekstu. Nawet swojego dużego misia koala wywalam na noc z łóżka, bo….okropnie grzeje i przeszkadza spać. JEST ZA BARDZO PUCHATY!!!
Dzisiaj obudziłam się, a za oknem pochmurnie, fajnie, patrze na temperaturę za oknem, tylko 20 stopni, fajnie jest, myślę sobie, ale do czasu, gdy w TVN usłyszałam, że dzisiaj  w Krakowie także ma być 30 stopni –  matko i córka, ta kanikuła kiedyś się skończy? Wczoraj wieczorem miałam wrażenie, że mózg mi się zagotował
No to jak dzisiaj będzie? Chyba fajnie, bo znów V.I.P – a na  obiadku gościć będę. Nie, dzisiaj nie będzie schaboszczaka, a co kuchnia dzisiaj serwuje?
To na razie tajemnica, bo V.I.P. blog mój czyta i nie było by żadnej niespodzianki.
Muszę tylko uważać dzisiaj z ta solą, rzeczywiście ostatnio mam tendencję do przesalania. No to dzisiaj będzie bez soli, za to cały pojemnik z solą zajmie poczytne miejsce na stole, niech każdy sobie soli do woli ( ale fajny rym), by potem nie musiał mnie krytykować !!!!

Oglądałam wczoraj doskonały  film „Coma”, który widziałam już co prawda parę razy, ale są czasami filmy, do których po prostu  chce się powrócić.
Akcja dzieje się w Bostońskim Szpitalu – młoda pani doktor wpada na trop nielegalnej procedury pobierania narządów ludzkich  do płatnej transplantacji.
W ten proceder zamieszany jest dyrektor Szpitala i część personelu, którzy poprzez podawanie podczas narkozy specjalnej substancji, powodują, że dana osoba już z narkozy się nie wybudza, po pewnym krótkim okresie  przebywania na OIO-mie taka osoba  zostaje skierowana do pewnego instytutu, gdzie później pobierają zamówione organy do przeszczepu. Film cały czas trzyma w wielkim napięciu i oczywiście kończy się happy – endem, chociaż  do końca wydaje się, że cała sprawa już jest z góry skazana na niepowodzenie głównej bohaterki. Jeżeli ktoś miałby dostęp do tego filmu, gorąco polecam!!!!

Dawno nie miałam żadnej politycznej wstawki ( może dlatego, że nic się specjalnie nie działo, a może przez te temperatury zamroziła  mi się  polityczna wena).
No to tylko napomknę, że wczoraj sąd przedłużył areszt szefowi kiboli na następne 3 miesiące. Oczywiście, ze według  Gazety Codziennej jest to zagranie czysto polityczne, aby temu wielkiemu i wybitnemu przywódcy patriotycznej młodzieży walczącej (!!) uniemożliwić udział w wielkim politycznym wiecu, czyli w pospolitej pisowskiej rozróbie, którą szykują na 29 września.
Niesłusznie, powinni go zwolnic i dać mu oręż do walki, może pochodnię, może kije bejsbolowe, niech wreszcie zaprowadzi porządek w naszej III RP i pozwoli przekształcić ją na IV Rzeszę Polski. Dlaczego w Polsce ma istnieć spokój, dlaczego Polska ma dłużej cieszyć się uznaniem krajów Unii? Niech będzie potężna rozpierducha, która doprowadzi do tronu Zbawcę Polski i niech zapanuje wszechobecny dobrobyt!!!! Europa musi w końcu zrozumieć, że tylko taki przywódca jak Kaczyński ma prawo do rządzenia i ustawiania nowych porządków i w kraju i za granicą i na całym świecie. Jest to bowiem jednostka wybitna i namaszczona!!!!
 TYLKO STARUCH POMOŻE W WYZWOLENIU POLSKI SPOD JARZMA NAJEŹDŹCÓW.

A potem ludzie się dziwią, że istnieją takie jednostki jak Breivik, który  wczoraj podczas ogłaszania wyroku zamiast skruchy, wygłosił słowa przeprosin skierowane do nacjonalistycznych bojowników : „przepraszam, że nie zabiłem więcej osób”
Czy czasami nie odnosicie wrażenia, że te słowa w pewnym sensie przenoszone są na nasz polski grunt?
Pozostawmy to pytanie w zawieszeniu, Breivik dostał najwyższą możliwą karę, jaką zasądzać mogą w Norwegii, czyli 21 lat. Jest szansa, że ta kara zostanie przedłużona wielokrotnie, skoro ten więzień ma wspaniałe warunki bytowe w więzieniu, ma dostęp  na przykład do laptopa, na którym będzie pisał swoje wspomnienia z akcji sprzed roku jest szansa, że będzie rozwijał swoje mordercze plany , zgodnie z fix – ideą znaną i uprawianą  nam w Polsce przez niektóre sekty.
Ale w latach 1935- 1939 Hitlerowi też zawierzyło około 20 procent Niemców i co z tego wynikło???

Idę teraz w kierunku kuchni, wiadomo, trzeba trochę się wysilić, skoro zaprosiło się gościa na obiad.

EWA!!!! PAMIĘTAJ!!!  BEZ SOLI!!!!!

P.S. Tak kochanie, będą kopytka!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s