dzisiaj 29 listopada

 

Jest taka w Krakowie ulica, która dzisiaj obchodzi swoje imieniny ( i urodziny zarazem), nazywa się właśnie aleja 29 Listopada.
Jest to chyba najdłuższa krakowska ulica, jest przedłużeniem Alei Trzech Wieszczy, pewnie dlatego w nazwie ma aleję.
Ciągnie się ona od Nowego Kleparza aż do wylotu na trasę Warszawską, w związku z tym jest chyba jedna z najbardziej ruchliwych arterii Krakowa.

A dlaczego jeszcze lubię dzień 29 listopada??? Bo to jest przedostatni dzień nielubianego prze zemnie miesiąca, pojutrze już zaczynamy magiczny miesiąc grudzień, oj, będzie się działo : i wizyta św Mikołaja,  ale tylko do tych grzecznych, więc nie wiem, czy się załapię ( niektórzy pewnie powiedzą, że na prezent nie zasługuję, najwyżej co na rózgę), ustrojone ulice i sklepy, przedświąteczna bieganina i zakupy, a potem już  wyczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, Wigilia, kolędy, rodzinna atmosfera ( a nie ” tylko codzienne „żarcie ” miła M. ), Pasterka dla wytrwałych no i dwa dni odpoczynku. Jak wiecie tą Wigilię obchodzić będę inaczej niż zazwyczaj, jadę z Magdy rodziną do Zakopanego. Pewnie, nie będzie to tak jak zwykle, ale może i też uroczyście. Tak jak zwykle nigdy ( przynajmniej dla mnie) już się nie wróci, niestety.
Pamiętam taką jedną Wigilię, którą też nie spędziłam rodzinnie, byłam wtedy w Sanatorium w Krynicy, było mi bardzo smutno, płakałam, mimo, że rozmawiałam telefonicznie wtedy z Rodzinką, oni siedzieli razem przy stole, a ja gdzieś tam sama w pustym pokoju……….
Moi najbliżsi sercu, siostra, brat już odeszli, ale na szczęście mam jeszcze koło siebie ich dzieci i wnuki, nie będzie źle , zawsze ktoś mnie „przygarnie”

No i na koniec coś o wizycie u pana doktora Zbigniewa. Trochę mnie dziwi, że wszyscy mówią o  długich kolejkach do specjalistów, a może ja mam jakieś fory, a może i nawet szczęście?? Gdy przyszłam nikogo pod drzwiami pana doktora nie było ( a jestem tam przyjmowana na NFZ), po mnie przyszła jedna starsza kobieta.
Oczywiście dostałam blokadę, okazuje się, że nie muszę cierpieć i czekać, taką można robić nawet co dwa tygodnie. Trochę pan doktor mnie zmartwił, że żadna artroskopia nie jest w moim przypadku wskazana, muszę po prostu zażywać tabletki ( a co na to powie mój wrzód?), brać co jakiś czas blokady, tak już aż  do  samej śmierci.
Tylko czy pan doktor będzie tak długo pracował?????, bo zamierzam jeszcze bardzo długo żyć 🙂

A najnowsza polityczna ” plotka „???? Pis wyrównało i razem z PO według najnowszego sondażu mają po  28 procent. Wzrosło Pisowi ( ciekawe na czym), zmalało PO. Ale wydaje mi się, że wystarczy jedno kłapnięcie bzdury przez Kaczyńskiego i znów  poparcie jego partii spadnie. A on umie, jak nikt inny wszystko psuć !!. ( dla mnie i dla wielu innych na szczęście).
Na razie powstała awantura po odejściu samych prawicowych dziennikarskich ” szych” z czasopisma ” Uwarzam że „, oczywiście oni czują się męczennikami systemu, bez względu na to, jak jednostronne artykuły pisali. Nie szkodzi, dla nich na pewno znajdzie się szybciutko miejsce np w nowej gazecie ” W sieci „, znów tam jad „miłości” będą sobie już spokojnie, bez żadnych zakłóceń wylewać do woli.

Matko, znów stałaś się Ewuniu ” wielorybem”, po cholerę ci ta polityka??

No to miłego dnia, uściski ślę szczególnie do Poznania, czy też macie taką piękną, słoneczną  pogodę jak u nas w Krakowie???
 To słonko w Krakowie to pewnie specjalny dzisiejszy  prezent dla naszej  alei 29 Listopada  w dniu jej święta 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s