Oskary rozdane

 

Niektórzy są szczęśliwi, niektórzy rozczarowani, jak to zwykle po rozdaniu Oskarów bywa.
Wielkim zaskoczeniem było przyznanie Oskara za najlepszy film „Operacja Argo”, za to największą przegraną był film o największej ilości nominacji „Lincoln”, który co prawda dwie nagrody dostał, ale nie te najważniejsze. Nie odbyło się oczywiście bez małej wpadki, odbierająca Oscara za najlepszą rolę kobiecą Jennifer Lawrence  potknęła się i przewróciła się na schodach  prowadzący na podest ( miałam wrażenie, że potknęła się o własną długą suknię), na szczęście szybciutko się pozbierała  i bez przeszkód  nagrodę odebrała. Pech, pewnie gdzieś po drodze czarnego kota wcześniej spotkała?
Oczywiście, że nie oglądałam tej całej imprezy, bo grzecznie sobie spałam, zresztą po co zarywać noc, skoro i tak najważniejsze fragmenty są na drugi dzień pokazywane w TV? A tak po szczęśliwie przespanej nocy jestem dzisiaj rzutka i świeża, do pracy gotowa.
Właśnie, dzisiaj mamy kolejny poniedziałek ( jak ja nie lubię poniedziałków – pamiętacie ten film?), w domu słychać szum odkurzacza i jak na razie niezły rozgardiasz w moim pokoju panuje, albowiem dzień gospodarski u mnie dzisiejszego poranka panuje, miła pani Renia ( a nie jak  niegdyś Iwonka) próbuje wyrzucać wszystkie rzeczy, które dotąd pielęgnowałam, szczególnie jakieś stare papiery, które wygrzebała z głębi mojego tajemnego schowka. Przy okazji okazało się, że niegdyś byłam tą milionerką, moja pensja zasadnicza w Szpitalu Kolejowym wynosiła 3.400 000 zł ( słownie trzy miliony, czterysta tysięcy), ale kiedy to było ( 1974 rok).
Kiedyś i inni tak samo zarabiali ( to było jeszcze przed denominacją), ale przyjemnie myśleć, że kiedyś byłam milionerką……

Za oknem temperatura dodatnia, co prawda nie wielka, ale zawsze jak już na plus, to dobrze rokuje.

Miły tydzień się zapowiada  i taki życzę wszystkim a także fajnego poniedziałku ( czy  już pisałam, że nie lubię poniedziałku???)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s