Uroki wsi

 

Wychodzę sobie dzisiaj  rano, zaraz po 7 – mej  na pole ( na dwór), a tu dopada mnie taki piękny widoczek:przepiękny wschód słonka.
Zupełnie, jakby niebo nam się zapaliło. Przypominam, mamy 28 grudnia, a temperatura rano całkiem przyzwoita jak na tą porę, czyli około 3-4  stopnie na plusie.
W tytule napisałam nie ma jak na wsi, bo na pewno tak pięknych widoków z mojego okna ani nawet  mojej ulicy bym nie dojrzała, musiałabym wyjść gdzieś wyżej, może np na Wzgórze Wawelskie, o ile oczywiście jakiś smog nie porwałby tak zapierającego pierś widoku.
Ten przepiękny wschód słońca szczególnie dedykuję V.I.P -owi, który daleko za morze się zapuścił, a tam podobno słonko nie dochodzi.

Jak więc widać nadal jeszcze jestem w gościnie u Magdy i całkiem jest mi tu dobrze, ale najwyższa pora odwiedzić własne pielesze i dać chwilę wytchnienia od gości gospodarzom, tak więc dzisiaj raczej  powracam do swojego domku.
Jednak człowiek powinien mieć przy sobie to minimum intymności i poczucie własności. Dlatego kiedyś, gdy się nad tym zastawiałam, co będzie  ze mną za te prę lat, dochodzę do wniosku, że bardzo źle byłoby mi jakimś domu starców, czy nawet mieszkać u kogoś. Jednak już jestem bardzo nerwowa i wiele rzeczy mnie denerwuje, a co dopiero wtedy, gdy będę musiała być od kogoś zależna. Tego właśnie najwięcej się boję, może lepiej wtedy łopatę w rękę i przez łeb……

No, ale jeszcze może nie  dzisiaj? Chociaż  dziś obudził mnie taki przeklęty skurcz prawej łydki i chyba ze dwie godziny mnie trzymał, bo to był tzw skurczybyk
🙂

Jednakowoż chcę jeszcze te kilka dni przeczekać, aby zobaczyć, co miłego mnie spotka w 2014 roku, bo wszystkie niemiłe większe i mniejsze zostawiam poza sobą
A potem może być i młotek na ten głupi łeb, a co mi tam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s