ładnie to tak kraść?

 

Ładnie, ładnie, nawet bardzo ładnie gdy takie śliczne zdjęcie Koleżanka zamieszcza, trzeba się z nim z innymi podzielić. Wszak nie wszyscy mogą mieć taką zdolną Koleżankę Elusię, nieprawdaż?
Pomyśleć, że znamy się już kilka lat, nawet nie wiem 3 – 4, poznałyśmy się na stronie http://www.Garnek.pl. Elusia jeszcze tam ciągle pozostała, ja jakoś zaczęłam stronić od umieszczania tam moich zdjęć, ale całkowicie kontakt, na szczęście się nie urwał, chociaż nie jest tak częsty jak kiedyś. Ot, czasami coś tam na Skype porozmawiamy, ot, czasami Ela jakieś zdjęcie mi podeśle, a ponieważ ostatnio nie podsyłała, sama sobie „zabrałam” z Jej Facebooka. dzięki Ci Eluś  i mocno całuję (wiem, że Ela mój blog czasami czyta).
Ela jest dla mnie wzorcem, nieco starsza ode mnie ( no, wieku sobie nie wypominajmy), a pełna życia, pełna uśmiechu, radosna, nawet ból ją zmorzyć nie potrafi.
Zresztą taką ją zobaczyłam nie tylko na Face Booku, ale w rzeczywistości, daj Panie Boże każdemu taką radość i ciekawość życia. Przy Niej ja jestem gderającą, starą babą z humorami ( jak niektórzy mówią), więc dlatego napisałam wzorcem, a nie wzorem, bo jakoś mało z niej tego wzorcowania biorę, a powinnam!
A zresztą może mam za dużo koło siebie stresów i dlatego czasami jestem zdołowana? Czasami się zastanawiam, ile we mnie jeszcze pozostało tych starych ideałów, tego co jest najważniejsze : Rodzina, Ojczyzna……….. widzę, że niestety te słowa ostatnio bardzo się zdewaluowały, a szkoda.
Nawet miłość nie brzmi tak jak powinna : MIŁOŚĆ, brak w niej tego sensu, tej głębi, tego oddania. Najwięcej w niej jednak troski o pieniądze, o to co materialne, a nie psychiczne, odczuwalne.
A może ja już z tego wszystkiego wyrosłam? A może ja jednak pochodzę z innej epoki, dla której inne priorytety były najważniejsze?

A wracając do zdjęcia, czy nie jest to zapowiedź nadchodzącej już wiosny?
A może to ja jestem nieco nadmiernie przewidującej, ale po mojemu wiosna ma już być i koniec. Nie cierpię zimy, na wiosnę na pewno na lepsze się odmienię.

Serdecznie pozdrawiam w piątkowe popołudnie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s