piękna niedziela

 

Piękna i słoneczna niedziela przed nami, taka prawdziwie już przedwiosenna.

Dalej nasza uwagę zwraca  nie do końca jasna sytuacja Na Ukrainie, niby powinno być dobrze, Janukowicz został pozbawiony władzy i odjechał, wybrano już p.o. prezydenta, wczoraj bardzo wzruszająco przemawiała zna Majdanie  Julia Tymoszenko. Wygląda to wszystko pozytywnie, ale jednak ( chyba) ostatnie słowo należy do Putina i wszyscy teraz oczekują jego   dzisiejszej decyzji, albowiem dzisiaj kończą się Olimpijskie rozgrywki.
Na pewno Putin nie jest zadowolony z tego, że traci wpływy na Ukrainie ( wiadomo, że Janukowicz był jego poplecznikiem), teraz gdy Ukraina jest jeszcze bardzo słaba i nieukonstytuowana jeszcze może wiele scenariuszy się zarysować. Wiadomo, gdy nie wiadomo o co chodzi chodzi o pieniądze, w tej chwili Ukraina jest bankrutem i aby się utrzymać musi liczyć na czyjąś finansową pomoc, czy Unia i ewentualnie USA są gotowi, aby jej pomóc?
Naszej opozycji oczywiście nie podoba się niezaprzeczalny sukces naszej polskiej dyplomacji i starają się ( jak mogą) dewaluować to, co powiedział minister Sikorski, oczywiście Kaczyński już dopytywał, się w czyim imieniu Sikorski występował „strasząc” Ukraińców dalszymi krwawymi rozruchami i zabijaniem, oczywiście w podtekście można odczytać insynuację, że Sikorski występował w imieniu sił prorosyjskich, Pisowcom różne dziwne pomysły do głowy bowiem przychodzą.
No trudno będzie niestety Kaczyńskiemu pogodzić się z niewątpliwą swoją polityczną porażką, bo nikt już nie pamięta, że Kaczyński stał na Majdanie pod bokiem ukraińskiego opozycjonisty, ale każdy wie, ile Sikorski wraz z dwoma pozostałymi  dwoma dyplomatami dla Ukrainy zrobił.
Więc może dlatego teraz niektórzy pisowcy „zaklinają los” twierdząc, że Olimpiada się skończy – rozbłyśnie znów na nowo konflikt na Ukrainie??????

Poczekamy, zobaczymy, ja jestem wciąż dobrej myśli, wierzę w szczęśliwe rozwiązanie tego konfliktu, bo każdy ma prawo do życia we własnym wolnym Kraju?

Miłej niedzieli

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s