sobota na działce

 

Wczorajszy dzień był dla Magdy niesamowicie pracowity. A wszystko zaczęło się od kopania rabatki pod kwiaty, musiała wykopać cały długi płat darni.
Potem pojechałyśmy do Liroy i do Obi, gdzie wydałyśmy całe mnóstwo pieniędzy na potrzebny nam towar do ogródka Kupiłyśmy dwie piękne róże na pniu, śliczne małe fioletowe kwiatki na rabatkę, palisadę, mnóstwo ziemi i grys. Po małym obiedzie ( u mnie oczywiście był to kleik Gerbera) „zabrałyśmy się” do roboty, to znaczy Magda kopała, ja byłam jako siła doradcza, aż zeszło nam tak do godziny szóstej wieczór. Samo kopanie rabatki, jej palisadowanie i sadzenie i róż i drobnych kwiatków i grysowanie rabatki zajęło bardzo dużo czasu, aż wieczorem można było wreszcie sfotografować dzieło Magdy.
Magda była bardzo dumna ze swojej pracy, a ja byłam bardzo dumna z tego, że mam taką pracowitą i zdolną siostrzenicę.
A z drugiej strony, co sobie poużywałam wczoraj na świeżym powietrzu, to moje, chyba wszystkie złe miejskie opary z siebie wyrzuciłam, nie wiem tylko, jak przyjdzie znów przyzwyczaić się do tego krakowskiego smogu. Właściwie przedwczoraj i wczoraj były dopiero dni, w których można nareszcie było sobie posiedzieć na świeżym powietrzu, był co prawda lekki wiaterek, ale też i dość mocno świeciło słoneczko, cóż, przecież teraz dopiero mamy tzw wczesną wiosnę.
Po zakończonej ogródkowej pracy Jacek rozpalił grilla, tak więc rodzinka zasiadła za stołem, delektując się grillowymi pysznościami, a ja po cichu ewakuowałam się do salonu, by nie drażnić moich zmysłów smaku i woni i zajadałam moją  nieśmiertelną kaszkę. Czy ja wiem, co było lepsze?
W każdym bądź razie, nie towarzyszyłam im w biesiadzie tłumacząc, że wszak jestem już po operacji, ale brzucha a nie nosa, więc nie mam po co siebie niepotrzebnie stresować wdychając te kuszące zapachy.
I tak minął mi miło wczorajszy sobotni dzionek.
Dzisiaj rano zapowiadał się też słoneczny dzień, ale na razie podejrzane chmurki zasłały niebo, może potem słonku się jakoś uda przebić i nam wesoło zaświecić. Dobrze tylko, że nie ma wiatru i jest ciepło!
Życzę wszystkim przyjemnej niedzieli

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s