Czyżby był dziś poniedziałek?

 

A może to zima już szybko się zbliża, skoro ciągle jestem taka niedospana? Ostatnio śpię jak zabita, mogę spać nawet  w dzień, tak jak na przykład wczoraj, ledwie zaczęłam film oglądać, już oczy mi się przymykały i na tym fotelu sobie kimałam, nie wiele z fiilmu wiedząc.
Fakt, że to był film, który już kilka razy oglądałam – Pani Doubtfire – ale z wielką przyjemnością raz jeszcze na tern film tym jednym chociaż okiem spozierałam, bo uwielbiam Robina Williamsa, który w roli przebranego mężczyzny w rolę starszej gosposi był naprawdę wspaniały.
Zresztą widziałam tego aktora w kilku rolach, zawsze był świetny, chociażby w filmie Świat według Garpa, gdzie grał rolę niezbyt rozgarniętego mężczyzny, czy wspaniała jego rola była w filmie Stowarzyszenie Umarłych poetów, gdzie zagrał rolę charyzmatycznego profesora, bardzo zresztą  przekonywająco tam występował, wydawało się, że to nie film, ale prawda.
Oczywiście przespałam całą dzisiejszą noc, całkiem smacznie przespałam, nawet dosyć szybko zasnęłam, o dziwo wcale w nocy się nie budziłam, nie wstawałam  i z wielkim trudem otwarłam oczy kwadrans po siódmej rano, pewnie jeszcze chętnie bym sobie pospała, ale obowiązki…… wszak dzisiaj już jest poniedziałek. Kolejny już poniedziałek, tak szybko dni płyną, jakby w kalendarzy były tylko poniedziałki, środy i niedziele.
I bardzo dobrze, że w tych szarych dniach tygodnia jest ten jeden kolorowy, różany, środa……
Weekend przeszedł mi całkiem spokojnie, oglądałam sobie troszkę TV, trochę grałam w tę farmę, która pomału już mi się nudzi, bo zadania są coraz bardziej trudne, dla mnie niewykonalne, bo każą prosić o pomoc sąsiadów, wysyłam prośby o taką pomoc i jak dotąd tylko dostałam jeden wazon, a gdzie reszta?  Jak mam zebrać drewna, śrubki, brokaty do twarzy, czy listki miłosne, skoro nikt mi nic nie posyła, mimo moich próśb?
Mogę jedynie wykonywać tylko takie zadania, które nie potrzebują pomocy, ale niestety dopóki poprzednich zadań, tymi z prośbami nie wykonam, nowych nie dostanę, Czyli obłęd, chyba przestanę wreszcie w to grać, bo to jakaś paranoja kompletna. I całkowite ubezwłasnowolnienie swojego ja.
Oglądałam też wczoraj  na stacji  TVN wspomnienia o Grzegorzu Miecugowie, nie było typowego Szkła Kontaktowego, jak to zawsze o 22 giej bywało, ale cały program, prowadzony przez dziennikarzy Szkiełka był wspomnieniem o ich wielkim przyjacielu, którego pustkę już zaczynają odczuwać.
Ciekawa jestem, czy Szkło kontaktowe w swoim starym wymiarze jeszcze na ekran powróci?

A dzisiaj od rana znów się zdenerwowałam, bo przeczytałam na Onecie wywiad z szefem pionu śledczego IPN -u, który stawia zarzuty Lechowi Wałęsie o powierzenie nieprawdy, za co grozi mu nawet kara więzienia.  Ludzie!!!!!! to przecież to jakaś paranoja……….
Wałęsę chcą do więzienia wsadzić? jak jakiegoś pospolitego rzezimieszka?????

No i po co ta cała hucpa  panowie z IPN-u?? I tak dla  80 procent Polaków (co najmniej) i dla świata to Lech Wałęsa był Bohaterem lat 80 tych i nic i nikt tego nie zmieni. Ale niektórzy koniecznie chcą zmienić historię, wysadzając na fotel, który się mu nie należy, innego Lecha. To jest po prostu wstrętne, ohydne,  historii nie można zmienić i nie można sobie zawłaszczyć, tak jakby to pis sobie życzył. Lepiej odstąpicie od sprawy, zanim całkowicie się zbłaźnicie!!!!! Bo kiedyś za to przed światem od powiedziecie!!!!!

Świat się kończy, gdy podłość zwycięża, gdy to całe pisie szambo, które się na Polskę, przy aplauzie ciemnego luda  wylewa, codziennie od nowa wybucha z coraz większą siłą nienawiści i absurdu i nie można tego zatrzymać.
Żyłam w  czasach komuny i wierzcie mi, zdecydowanie mniej podłości wtedy panowało.
Czy doczekam się lepszych czasów?
Dlaczego odchodzą od nas ludzie mądrzy, prawi, chcący zmieniać świat na lepszy, a ci, którzy knują, intrygują wciąż sa przy głosie?
Gdzie jest to prawo????? Gdzie jest logika naszych czasów??? Całkowicie już się zatraciliśmy?, pogrążyli w absurdzie złości, nienawiści i całkowitej głupoty???
To po co były te lata 80 -siąte? Kogo teraz na tron wysadzili? Tych, co wszystko to co tamci wywalczyli, ci teraz niszczą, niweczą????

Sorry, nie mogę nie pisać o tym, bo mnie to boli, po prostu boli. Pamiętam doskonale tę wielką radość, gdy doszło do podpisania ugody w Stoczni Gdańskiej, pamiętaj, jak nieśli z wiwatami Wałęsę na ramionach, jako ich symbol zwycięstwa, a teraz inna już Solidarność, która sobie pozoruje własność tego symbolu, wyrzuca tamtych bohaterów poza nawias, ba, zabrania im świętować rocznicę tamtej Solidarności, nie pozwala na spotkania z publicznością, tak jak ostatnio zabronili to pani Krzywonos.
Do czego doprowadziliśmy??????????
WSTYD, HAŃBA, HISTORYCZNE OKRUCIEŃSTWO.

Niszczą wszystkich, tych którzy żyją i wspomnienia o tych, którzy już odeszli, a dzięki nim mamy wolną Polskę.
To nie Kaczyńscy byli bohaterami tamtych lat: To Wałęsa, Geremek, Michnik, Borusewicz czy Frasyniuk  byli na ustach ludzi, którym własnie te postacie upragnioną wolność przynieśli.
I nikt mi nie powie, że tak nie było,  JA PAMIĘTAM!!!!! JA ŻYŁAM W TAMTYCH CZASACH, WE WŁASNY, SERCU ODCZUWAŁAM TĘ WIELKĄ RADOŚĆ ZWYCIĘSTWA!!!
TAM KACZYŃSKICH WCALE NIE BYŁO !!!!!!!!!!!!!!!!

Dobra, już kończę, bo aż brzuch mnie z tych nerwów rozbolał, tak nienawidzę kłamstwa i tak nienawidzę, gdy z ludzi chce się na siłę idiotów zrobić.

Przed nami nowy tydzień, oby przyniósł on wreszcie coś pozytywnego dla nas, dla Polski.
Miłego poniedziałku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s