Urodzinowa wyliczanka, czyli ach ten Lenin

 

 

No to zaczynamy wyliczankę według wieku:

22 kwietnia urodził się Włodzimierz Ilicz Lenin, Ewa W i Donald Tusk.
Pewnie i więcej ludzi w tym dniu obchodzi urodziny, ale o tych trzech osobach mi wiadomo.

Leninowi nie ma co składać życzeń, bo on już dawno nie żyje, a zresztą  teraz miałby 80 lat więcej niż ja, czyli aż  ich miał  148.

O sobie pisać nie wypada, no cóż, czas nieubłaganie leci i chociaż kalendarz pokazuje okrutną i niezaprzeczalna liczbę dla mnie 68, muszę się z tym godzić.
Jedyne pocieszenie jest w tym, że już przekroczyłam wiek życia mojej Siostry, mojego Brata, a dzisiaj nawet wiek mojego Taty, który co prawda 68 lat doczekał, ale niecałe dwa tygodnie  potem już nie żył. Mam tylko nadzieję, że  nie pójdę w jego ślady i za rok, o tej porze roku, będzie mój następny wpis chwalący rozpoczęty 70 rok życia. Na razie rozpoczynam 69 rok i dobrze mi tak. Za dwa lata za to będę już mogła bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej, chyba, że do tego czasu coś się zmieni, nigdy nie wiadomo, w tej chwili gdy cokolwiek jest inne, jest z założenia gorsze.
Ale bądźmy dobrej myśli, ten jeden rok tak szybko przeminie……
Za to na pewno trzeba powiedzieć, że obecny Prezydent Rady Europy, premier Donald Tusk jest prawdziwym i niezaprzeczalnym mężem stanu.
Jest to człowiek bardzo inteligentny, o wspaniałym politycznym wyczuciu i to własnie zaprowadziło go na to stanowisko w Europie, które piastuje.
I nadal cieszy się wielkim autorytetem nie tylko w Polsce, ale również i w świecie politycznym Europy i nie tylko. Co prawda jeden malutki, zawistny i bardzo mściwy  karzełek całe dnie i noce główkuje nad tym, jak wsadzić Donalda Tuska do więzienia, ale tym wzbudza tylko nienawiść tej mądrzejszej części Polaków, którzy widzą, do czego pisia polityka prowadzi. Ostatnio na przykład wyszła nowa prawda na jaw, że wbrew temu, co  pisi rząd  twierdzi o wielkiej koniunkturze polskiej gospodarki okazało się, że jesteśmy niebotycznie zadłużeni, mimo to rząd nadal chce rozdawać nie swoje pieniądze.
Boże, miej litość nad polską. Dlatego mam nadzieję, że następnym prezydentem Polski zostanie Donald Tusk i wreszcie polska wróci na tory normalności.

 

Dzisiaj pan  premier Donald Tusk kończy 61 lat. Nie, żebym mu wypominała wiek, broń Boże, ale z bloggerskiej  skrupulatności muszę to zaznaczyć.

Panie Premierze Donaldzie! Wiem, że nie czyta Pan blogu tak skromnej i niepozornej  osoby, jaką jestem ja, ale gdyby jednak, to pragnę Panu złożyć dzisiaj serdeczne urodzinowe życzenia, przede wszystkim zdrowia i wytrwania w tym, do czego Pan zmierza, a także wiele uznania w świecie politycznym , oraz wiele miłości i radości od swoich Najbliższych: od żony dzieci i ukochanych wnuków.

A ja tylko skromnie dodam, że gdy wczoraj na FaceBooku znalazłam link do życzeń dla pana premiera Tuska wpisałam taki komentarz:

22 kwietnia urodziły się same wspaniałe osoby, wiem coś o tym , bo sama własnie urodziłam się 22 kwietnia.

A co mi tam Lenin…………….

A dzisiaj oczekuję na…życzenia, pewno znów ich sporo będzie na FaceBooku.
Jako pierwsze dostałam  urodzinowe życzenia od Sender Banku, ładnie z ich strony, że pamiętają o swoich klientach, dostałam zaproszenie do Banku w celu odebrania małego prezentu, który dla mnie przygotowali (????) i……… propozycję udzielenia mi pożyczki. No jasne, przecież od tego jest Bank 🙂
Ba, nawet pocztą internetową już życzenia do mnie przyszły skoro świt, miłe to, że o mnie pamiętają, mimo mego „charakterku”

Jestem też przygotowana na ewentualnych gości, prawdopodobnie przyjdzie Ksawery z Dianą, a może jeszcze ktoś? W każdym bądź razie same pyszności na gości czekają, najwyżej zjem je potem sama 🙂

A Wszystkich moich miłych Gości, odwiedzających mój blog częstuje moim wirtualnym tortem, życząc miłej niedzieli

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s