Bardzo smutne urzeczywistnienie

Niestety, dzisiaj, 23.08. 2018 doszłam do wniosku, że już nic w Polsce się nie zmieni.
Przynajmniej (chyba) nie za czasów mojego życia.
Urodziłam się w zniewoleniu sowieckim, umrę w zniewoleniu kaczyńskim.
A które gorsze?
Przeczytałam dzisiaj rano na Onecie wypowiedź Sędziego z SN, dotychczasowego przewodniczącego i doszłam do wniosku, że jesteśmy w sytuacji bez wyjścia, nic się nie zmieni, bo Pis na siłę wprowadzi nowych sędziów do SN, powoła nowego, potulnego i spolegliwego Prezesa SN i będzie wreszcie tak w Polsce, jak chce Kaczyński. I niestety spora część Polaków – jakie to smutne, że są takimi głupkami, którzy wierzą w jakieś mrzonki.
Pewnie będzie co raz ostrzejsza cenzura, wrócą czasy, gdy człowiek nie będzie nic mógł powiedzieć, żeby nie było potem na niego donosów, może będą nawet puste sklepy, a nawet jeżeli nie, to coraz mniej ludzi będzie stać na kupno czegoś więcej niż kromka chleba bez masła, przynajmniej na pewno emeryci i renciści maja to na 100 procent zapewnione.
I pewnie znów powstanie mur pomiędzy nami i Europą, paszporty będą tylko wydawane tym, którzy przejdą trudne eliminacje  politycznej  poprawnej świadomości, czyli  powrócą już nie tyle czasy komunistyczne, co nawet bym powiedziała –  stalinowskie.
Dziwne, że Polacy na to się godzą, tylko po co był ten zryw Solidarności, skoro nie tylko tego nie potrafiliśmy do końca wykorzystać, a wręcz sami ten zryw podeptaliśmy????
Żal, ból, wściekłość……

Moje prywatne życie tez uległo pewnym przemianom, od paru dni postarałam się w pewnym sensie odizolować od tego mojego świata, w którym tkwiłam dotąd i spróbował pożyć w samotności w oddaleniu. Przynajmniej przez pewien czas, gdy wreszcie zrozumiem, co dla mnie jest najważniejsze.Ale dotąd jeszcze takiej wiedzy nie posiadłam.
Jeszcze dzisiaj, może jutro, pojutrze…………Tylko powrót też nie będzie łatwy, już to wiem.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s