Ofiarowuję Ci Uleczko dzisiaj……..

Takie piękne w Twoim ulubionym kolorze różyczki z serduszkami, bo przecież dzisiaj znów jest nasza  ulubiona środa.
I jak to dobrze, że tak miło ten dzionek się zapowiada.
Z tego,co zrozumiałam, pewnie jesteś już w Poznaniu, ale i tak znając Ciebie, w domu raczej nie siedzisz:-) 
Życzę Ci przyjemnych tych ostatnich dni miesiąca sierpnia, bo następne nasze środowe spotkanie będzie już w miesiącu wrześniu, też mam nadzieję pięknym.
Ach ta piękna złota jesień………… chociaż po prawdzie, ja wolę lato, a już najwięcej to kocham wiosnę, taka już jestem.

Miałam nic nie pisać politycznie, ale nie zdzierżyłam

Świat się kończy, na budynku Stoczni Gdańskiej zawiśnie tablica z napisem: w tym budynku przebywali podczas strajku Stoczni Gdańskiej śp Lech Kaczyński i Jarosław Kaczyński.

No kurna chata: nie dość, że kiedyś ukradli księżyc, teraz kradną nam polską historię. Wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
Nawet na tę wiadomość zareagował  ongiś pisowiec i wyznawca  braci Kaczyńskich,  sam Migalski, który zjadliwie napisał : „widziałem jak Kaczyński podpisywał  Porozumienia wielkim długopisem, a potem ludzie go nieśli na ramionach do bramy”.
Czy trzeba pisać jakikolwiek komentarz do tej decyzji Dudy od Kacperka????? Kiedyś bardzo mi się podobał tekst, że Wtedy Wałęsa wraz z kilkoma osobami (oczywiście bez udziału braci Kaczyńskich) podpisywał porozumienia  jako przedstawiciel strajku, a nie Solidarności ( ta właśnie powstała dopiero po podpisaniu tego  porozumienia), więc pan Duda (ten od Kacperka) nie ma prawa sobie przywłaszczać zasług Solidarnościowych.
On został wybrany wiele, wiele lat później, gdy powstała ta Solidarność, która jest teraz tylko namiastką tamtego prawdziwie bohaterskiego zrywu, a właściwie można powiedzieć, że jest jego smutna parodią.
Ale jak można tak bezczelnie, na siłę, wpierać, że bohaterami Sierpnia byli wtedy bracia Kaczyńscy????? To już jest po prostu chamstwo!!!!!
Świat przeciera oczy ze zdumienia, przecież też był świadkiem tamtych dni, tamtych lat.
Jak można poważnie traktować państwo, które zamazuje prawdziwa historie i fałszywych bohaterów stawia na piedestał?
Może i Lech Kaczyński był przez moment w Stoczni, nawet coś tam z kimś rozmawiał, ale nie  odgrywał żadnej poważnej roli, zresztą nawet nie wiadomo, czy w tym ostatnim, najważniejszym dniu  był akurat obecny, ale na pewno nie było tam wtedy, ani wcześniej Jarusia.
No cóż, każda fotograficzna dokumentacja wyraźnie to pokazuje.
Ale przecież to już nie pierwszy raz pis pisze całkiem nowa historię Polski.
Co najgorsze, w taką zmienioną historię wpisują się tez i inni pisowscy prominenci, na przykład obecny premier Morawiecki, ale to już inna historia.
Oni po prostu tak mają.

Właściwie mogę ze spokojem powiedzieć , że wczoraj miałam bardzo udany dzień. Co prawda pan kominiarz znalazł jakieś usterki w obu   moich przewodach wentylacyjnych, tzn. i w kuchni i w łazience i okazuje się, że czeka mnie mały remont, trzeba będzie  odgruzować kominy i powymieniać kratki wentylacyjne, co wiąże się z kuciem i malowaniem tej okolicy kratek, a na pewno i z bałaganem( brrr, gruz!!!). Ale mam nadzieję, że wszystko z panią Kasia pomyślnie załatwię.
No a poza tym odbyłam wczoraj dwie bardzo ważne dla mnie rozmowy, jednak trzeba rozmawiać, by pewne niedomówienia powyjaśniać, bo rzeczywiście czasami tak bywa , jak w tym powiedzeniu: „może to tak wygląda, ale tak nie jest”.
Przy okazji dostałam też pewną wiadomość, która mnie nieco uspokoiła, więc mogłam wczoraj z czystym sumieniem spokojnie sobie zasnąć, bo kilka ostatnich nocy miałam raczej bardzo niespokojnych.
Czy to prawda, że po chudych latach przychodzą te tłuściejsze?
Oby tak było, jestem dzisiaj nieco większa optymistką.
Jeszcze mam jeden mały „zgryz”, o którym nie chcę na razie wspominać, ale gdy pokonam i te trudności, na pewno w moim blogu do nich powrócę. 
Na razie nie chcę zapeszać…………..
No tak, nieco nałożyło mi się ostatnimi czasy kłopotów ( plus oczywiście polityka, która przyznam, bardzo z równowagi mnie wytrąca) , ale teraz może być tylko lepiej………nawet w polityce…….wierzę w to 🙂

 

Życzę mojej Kochanej Ulce i Wszystkim moim drogim Czytelnikom bardzo spokojnej i niestety już prawie że przed jesiennej środy ( to już czuć!!)

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s