Zaryzykuję…..

Idziemy dzisiaj z V.I.P-em na film „Kler”
Trudno, najwyżej w piekle potem wyląduję, ale zawsze będę w miłym tam towarzystwie.
Zresztą prócz V.I.P-a pewnie w tym piekle będzie sporo innych ciekawych ludi, bo oglądalność tego filmu dochodzi już do 4 milionów
A zresztą to jest tylko film, ale jakże piekielnie realny, dotyczący ludzkich wad.
A przecież na czyichś wadach człowiek się uczy, jak powinno życie zgodnie z Dekalogiem wyglądać.
Pijaństwo, chciwość, nieumiarkowanie w jedzeni i piciu, zachłanność i brak empatii dla bliskich, to są przecież grzechy główne, nie tylko księży dotykające.
Z takimi grzechami spotykamy się przecież na każdym kroku i to w każdym ludzkim środowisku.
A że pan Smarzowski wybrał sobie akurat środowisko kościelne? – to przecież oni powinni być dla nas wzorem, oni powinni nam pokazywać, jak zgodnie z przykazaniami żyć, a tym czasem niestety coraz bardziej kler przestaje dla nas być wzorcem, tym bardziej teraz, gdy w politykę jeszcze dodatkowo się zaplątali.
Przykre to, że dzisiejsza młodzież nie bardzo od kogo te wzorce czerpać, kiedyś rzeczywiście ksiądz był kimś a teraz…
Zresztą zawsze byli oni grzeszni, ale tyle świństw nie wypływało tak jawnie na wierzch, chociaż pewnie to jest złe, bo problem pedofilii w kościele nie jest przecież świeżą sprawą, niestety były czasy, gdy ludzie bali się o tym mówić, chociaż to zło widzieli.
No właśnie, dlaczego????? Może dlatego, że jednak inaczej wtedy na kler się patrzyło, wydawało się nam, że oni nie są podatni na niecne czyny, że może gdzieś tam, kiedyś tam jakiś incydent może nawet był, ale……
Chyba uśpili naszą czujność, zresztą i zwierzchnia władza duchowna, czyli Watykan, też wydaje się nie interesował się tym, co się dzieje w Kościołach, przymykali na pewne sprawy oczy , nie interweniował na czas, bo okazuje się, że problem pedofilii ogarnął wiele Kościołów, nie tylko w Polsce, czy w Europie, ale także i na świecie.
Ale nie rozumiem, czemu nasz rząd jest tak bardzo oburzony, że jawnie mówi się o problemach, które naszego polskiego kościoła dotyczą?
Wszak Ewangelia św Marka wyraźnie przestrzega:

 Jeśli twoja ręka byłaby ci powodem grzechu, odrąb ją! Lepiej jest dla ciebie, abyś wszedł do życia jako ułomny, niż abyś mając obie ręce, musiał odejść do piekła, do ognia nie dającego się ugasić. ( 44 () 45 Jeśli twoja noga byłaby ci powodem do grzechu, odrąb ją! Lepiej jest dla ciebie, abyś wszedł do życia jako beznogi, niż abyś mając obie nogi został wrzucony do piekła. 46 () 47 Również jeśli twoje oko byłoby ci powodem do grzechu, wyłup je! Lepiej jest dla ciebie, abyś wszedł do królestwa Bożego jednooki, niż abyś mając dwoje oczu został wrzucony do piekła, 48 gdzie robak ich nie umiera, a ogień nie daje się ugasić. 49 Każdy w ogniu zostanie posolony. 50 Dobra jest sól; jeśli jednak sól słoność utraci, czym ją przyprawicie? Zachowujcie sól w sobie i utrzymujcie między sobą pokój”.

Obowiązkiem każdego prawdziwego katolika jest nie tylko przestrzeganie przykazań, ale i napominanie tych, którzy zło innym wyrządzają.
Dlaczego więc nasz obecny rząd, który nazywa siebie prawdziwymi katolikami zwalcza tych, którzy tej prawdy chcą dojść?
Czemu nie pozwalają obejrzeć obrazu, który o tej prawdzie mówi?
Jeżeli zamkniemy oczy, zło które nas otacza nie zniknie samo, ono nadal jest, nadal się szerzy.
Nasz rząd niestety nie jest pełen katolików, a raczej pełen obłudników, który za pieniądze (nota bene pieniądze podatnika) kupuje sobie poparcie Kościoła, więc w związku z tym ich broni, wyrządzając mu i nam przy okazji olbrzymią krzywdę.
Zło trzeba wykrywać, napiętnować i zwalczać, a nie pielęgnować.
Kościół jest tą instytucją z tradycjami i oni potrafią sobie dać radę z tym problemem, chociaż  nie jest to łatwe, bo trudno przegonić z siebie szatana i w dodatku do takiej porażki, którą się poniosło się przyznać.
Niestety ten rząd zawsze pozostawi po obie niesmak, za kłamstwa którymi karmi swoich wyborców, za obłudę, którą przykrywają swoją machlojki, swoją niekompetencję  no i swoją niesamowitą butę, która staje się co raz bardziej wyraźna i wręcz nieokrzesana.
Tyko szkoda, że Kościół na takie układy z rządem się godzi, sam ponosi co raz bardzie tego dotkliwe straty.
Można powiedzieć, że traci swoje oblicze, staje się co raz mniej wiarygodny.
Chciałabym bardzo, żeby Kościół powrócił na swoje tory, na zasady, które kiedyś sam Jezus założył, gdy  Kościół zbudowany na Skale ustanowił i w ręce św Piotra oddał  ku chwale Boga. Bo niestety dzisiejszy Kościół jest całkiem inny, raczej diabłu, a nie Bogu oddany.

Niesamowite, wstała słoneczna, piękna sobota. 
Mam nadzieję, że to będzie kolejny, piękny jesienny dzień, szkoda tylko, że taki krótki, nawet czasu na wizytę w Parku pewnie nie będzie wiele.
A dzisiejszej nocy zmieniamy czas na zimowy Boże, już na zimowy???
Ciekawa jestem czy ta zmiana czasu w przyszłym roku będzie już nieaktualna?
Bo jednak z taką zmiana czasu związane są pewne życiowe turbulencje,
Póki co, życzę bardzo przyjemnej soboty a potem miłej nocy, bo tej nocy śpimy przecież o całą jedną godzinę dłużej 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s