przed nami nowy niezwykły tydzień

 

 

I to nie taki normalny, przeciętny tydzień, w tym akurat wiele będzie się działo.
Przede wszystkim przed nami Dzień Zaduszny i Dzień Wszystkich Świętych.Trzeba odróżnić te dwa ni, bo Dzień Wszystkich Świętych jest jak gdyby dniem  Imienin nas wszystkich. 
Ale w polskiej tradycji utarło się, że własnie w tym dniu odwiedzany cmentarze i naszym Bliskim, którzy już odeszli, oddajemy w tym dniu  hołd, zapalając im na grobach lampki i kładąc kwiaty.
W ten dzień jest bardzo tłoczno na wszystkich cmentarzach, chociaż już coraz częściej ludzie rozkładają swoje cmentarne wizyty na kilka dni
Prawdziwym świętem Zmarłych jest drugie dzień Dzień Zaduszny, gdy w kościołach, nie tylko tych przycmentarnych, odbywają się nabożeństwa ku czci pamięci  Zmarłych naszych przodków z prośbami  o ich niebiańskie życie wieczne.
Ale 2 listopada nie jest dniem wolnym od pracy, większość ludzi wtedy podejmuje normalne, codzienne obowiązki: praca, domowa krzątanina, obiad, kolacja itp, więc szybko zapomina się już o tym drugim,  podobno lepszym  świecie, który dla nas na szczęście wciąż nie jest jeszcze dostępny. Jeszcze na szczęście wciąż nas nie dotyczy.
No, a koniec tygodnia też jest dla wielu miast, w tym własnie dla mojego Krakowa dniem bardzo ważnym, albowiem będą w nich odbywały się dogrywki na prezydenta Miasta.
Walka jest bardzo ostra, bo przynajmniej w niektórych z nich, Pis ma wielka chrapkę złapać takie stanowiska, skoro nie udało im się w sumie, tak jak planowali, objąć we władanie wszystkie większe miasta.
W Warszawie w  Łodzi, w Poznaniu  wyborcy wyraźnie pokazali Pisowi środkowy palec.
Krakowowi też nie wiele brakowało do zwycięstwa, prof Majchrowskiemu zabrakło trochę ponad dwa procent, aby ponownie objąć stanowisko prezydenta. 
A ma nie byle jakiego przeciwnika, jest nią. niby nie partyjna, a jednak z bardzo silnym poparciem Pisu pani Małgorzata Wasserman.
Co prawda w pierwszej turze miała ona dosyć dużą stratę do prof Majchrowskiego, ale trzeba przypomnieć, że jej elektorat jest bardzo silnie zmobilizowany i nie odpuści, elektorat profesora….nie wiadomo ile osób zdecyduje się raz jeszcze  pójść do Lokalu Wyborczego, by oddać na niego głos. Wszystko w Krakowie zależeć będzie  więc od frekwencji. Jeżeli będzie ona na poziomie podobnym , jak wybory przeprowadzane 2 tygodnie wcześniej, niewątpliwie to prof. Majchrowski ponownie będzie pełnił funkcję prezydenta Stołecznego Miasta Krakowa .
Pewnie, że są nie do końca w Krakowie przeprowadzane pewne sprawy, ale przynajmniej profesor ma to do siebie, że nie obiecuje gruszek na wierzbie, mówi, że postara się zrobić jak najwięcej dla Krakowa, w miarę finansowych możliwości. Zresztą trzeba przyznać, że i tak było do tej pory i mimo zarzutów kierowanych przeciwko niemu, Kraków  wciąż zmienia swoje oblicze.
Problemem wciąż pozostaje smog, ale i w tym kierunku bardzo wiele w Krakowie już się zrobiło i nadal robi, są specjalne dotacje dla osób, które wymieniają piece węglowe na inny rodzaj ogrzewania, wydany już jest zakaz palenia w Krakowie węglem i drewnem. Tylko niestety premier Morawiecki skłamał, twierdząc, że Majchrowski nie walczy ze smogiem, niestety „niezależny” pisi sąd w Krakowie tego kłamstwa nie uznał. Nie mogło być inaczej, jeżeli sędzina wydająca wyrok  była rodziną pisowca, musiała trzymać ich stronę.
A tyle Pis gada o niezawisłości……..   tylko jak widać gada, rzeczywistość jest inna, pisia.
Majchrowski staje do wyborów  w przeciwieństwie do skorumpowanej politycznie Wasserman, która obiecuje, że gdy się ja wybierze na prezydenta Krakowa, miasto  poprzez jej znajomości będzie miało o wiele większe możliwości w  realizacji planów.
Nie wolno jej takich rzeczy obiecywać, jest to zwyczajna korupcja, która podlega pod paragraf karny:

Art. 230. § 1. Kto, powołując się na wpływy w instytucji państwowej, … podejmuje się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w zamian za korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.wyk.

ALE KTO PISIAKOWI KOMUŚ W CZYMŚ PRZESZKODZI?  IM SIĘ WYDAJE, ŻE IM WSZYSTKO WOLNO!!!
A tak innych upominają, mówiąc, że nikt nie jest poza prawem.
NIEPRAWDA, PISOWCY Z ZAŁOŻENIA SĄ POZA PRAWEM!!!!!! BO ONI TO PRAWO USTANOWILI!!!!!!

Oczywiście będę w niedzielę znów pracowała w Komisji Wyborczej i oczywiście też podjadę do mojego rodzimego Komitety Wyborczego, aby oddać głos na profesora Jacka Majchrowskiego. Nie może być inaczej!

NIE BĘDZIE MI SIĘ TU JAKAŚ BYLE PISÓWA PO MOIM KOCHANYM KRAKOWIE PAŁĘTAŁA!!!!!!!!  NEVER!!!!!!!

Wczorajszy dzień miałam bogaty w odwiedziny. Oczywiście był pan Józio, wraz ze swoim synem i naprawili mi mój komputer stacjonarny. Niestety okazuje się, że w bardzo niedługiej przyszłości czeka mnie wymiana w nim dysku, który już niestety pomału siada.
Był tez Maciek z Elą, poprzestawiał mi wszystkie możliwe zegary, przede wszystkim ten władający ogrzewaniem, ale też i  budzik i zegar w piecyku kuchennym, bo te niestety same się nie przestawiają.
Maciek poprawił mi tez spłuczkę w łazience, niestety czeka też mnie jej wymiana, bo od czasu do czasu  jednak ona się  zacina i wtedy  woda leci jak w wodospadzie Niagara.
No i na koniec odwiedziła mnie na chwilkę Oliwka, ale była bardzo króciutko, potrzebowała tylko mój podpis w jakimś dokumencie.

Już wczoraj wieczór dało się odczuć tę zmianę czasu, jakoś już o 21 zaczynałam być senna, może to i lepiej, bo dzięki temu wcześniej w łóżeczku wylądowałam.

W Tatrach wieje halny, co powinno przynieść nam ładną i cieplejsza pogodę.
Rzeczywiście na dzisiaj i na kilka dni w Małopolsce zapowiadają słonko i temperaturę około 20 stopni, tylko czy tak będzie na pewno? Jak na razie tego słonka wciąż nie widać, ale……..

Życzę przyjemnego poniedziałku i spokoju na cały tydzień, no i przede wszystkim słonka na czwartek, bo jednak bardzo nie przyjemnie chodzi się po cmentarzu, gdy wieje wiatr i pada deszcz, a bywało. że i padał deszcz ze śniegiem……

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s