A ja nie chcę trzynastki i czternastki

Ja chcę mieć ŚWIĘTY SPOKÓJ i naprawdę normalne życie w normalnej Polsce!!!!!!
To jest moja reakcja na wczorajszą pisowską konwencję, trzeba przyznać, że z rozmachem zrobioną, ale też trzeba przyznać, że za moje i Twoje pieniądze, na co wcale nie wyraziłam zgody i nikt z Was takiej zgody na takie bezprawie pewnie też nie wyraził !!!!!
Nie oglądałam konwencji, nie miałabym do tego nerwów, oglądałam tylko wyjątki, przytaczane w Szkle Kontaktowym i też mnie po prostu krew zalewała.
Z jednej strony premier naobiecywał tyle, że już chyba więcej nie może , mimo, że krytykował moment wcześniej obietnice dane na konwencji KO, która odbyła się dzień wcześniej.
Ale podobno (według Morawieckiego) KO naobiecywało i poszło na piwo, a Morawiecki obiecywał i obiecywał coraz więcej i…nos mu rósł od tych kłamstw, które tak beztrosko rzucał, pewnie niedługo nawet Pinokio będzie długością nosa premiera zawstydzony.
Ale gdy już obiecali, że my, biedni emeryci dostaniemy nie tylko trzynastą, a nawet czternastą pensję, nie uwierzyłam, przecież w tym super wyważonym budżecie na przyszły rok nie znalazło się nawet miejsce na „trzynastkę” dla emerytów, to skąd nagle i jeszcze jedna dodatkowa emerytura, czyli „czternastka”?
Jak można sobie tak bezkarnie kpić ze starszych ludzi, którzy nie są przecież na łasce państwa, oni sobie te marne pieniądze ciężko przez swoje długie lata przecież wypracowali.
Im rzeczywiście te pieniądze się należą!!!!!!!
Worek z pieniędzmi nad Polską ktoś rozpruł, czy co?
Popatrzcie tylko na ten niesamowity dług, który już Polska zaciągnęła na poczet dotychczasowych już rozrzutnie i bezmyślnie rozdanych pieniędzy, więc…wniosek nasuwa się sam, pożyczymy więcej, a co tam, biliard, dwa, czy trzy biliardy, to nie my będziemy spłacać – takie jest motto tej partii.
W sumie powinni byli iść na całość i przyrzec emerytom, że tę „trzynastkę” będą dostawali co miesiąc, a co tam, przecież PIS to taki całkiem dobry Święty Mikołaj, rozdaje prezenty na prawo i na lewo, obojętnie na porę roku, (bo jak wiecie, św Mikołaj w grudniu na ogół przychodzi z prezentami), pod warunkiem, że to będzie tuż przed wyborami!
A potem…RIFIFI, po prostu się powie, że nie ma pieniędzy na emerytury i na inne bajery i …………….
I znów Bareja tu się kłania : NIE MAM PANA PŁASZCZA I CO MI PAN ZROBI??????
No, ale to nie wszystko, najważniejsze są słowa, które padły z ust samego prezesa , które mogłabym w skrócie zdefiniować tak ; DAJCIE NAM WŁADZĘ, A MY ZA TO, W PODZIĘKOWANIU ZA GŁOSOWANIE NA NASZĄ PARTIĘ, WEŹMIEMY WAS ZA MORDY!!!
Będziecie robić to wszystko i tak wszystko, jak wam będziemy dyktować, bo tak będzie wyglądać nasza pisowska demokracja.
TYLKO MY MAMY RACJĘ !!!!!!!!
Tylko kto mi wytłumaczy, co to wszystko wspólnego ma z demokracją?
I wiecie, co w tym jest najgorsze? Mianowicie to, że ludzie rzeczywiście zagłosują na PIS, a jeżeli uda im się (przy całkowitej bierności sporej części Polaków, oczywiście) zdobyć większość w Sejmie, będziemy mogli powiedzieć, że PRL był RAJEM!!!!!
To nie będzie nawet PRL- BIS, to będzie SUPER – HIPER PRL!!!!!!
A jeszcze czego więcej się boję to tego, że gdy już Polacy rzeczywiście po tyłkach dobrze dostaną, wyjdą na ulice i dojdzie do krwawej walki o rzeczywiście normalną Polskę. bo nawet ci jeszcze teraz ociemniali ujrzą, jak bardzo zostali oszukani i jak bardzo trudno jest w takich warunkach żyć.
Pis sam się nie podda łatwo, zbyt wiele mają teraz do stracenia i to nie tylko materialnie, ale oni doskonale zdają sobie sprawę z tego, że taki przewrót zaprowadzi ich za kratki, że odpowiedzą za wszystkie swoje niecne czyny wobec Polski, za łamanie Konstytucji, za przemoc wobec ludzi im przeciwnym, za zniszczenie Trybunału Konstytucyjnego i Sądownictwa, za kradzieże i malwersacje, i za wiele jeszcze innych czynów niezgodnych z konstytucją i z moralnymi zasadami państwa.
Tylko pomyślcie, czy naprawdę musi się lać krew na ulicach? czy muszą ginąć niewinni ludzie, czy musi tyle osób stracić zdrowie, żeby Polska była w końcu normalna?
Czy nie łatwiej rozwiązać jest ten problem pokojowo, przy urnach wyborczych????
Lekkomyślnie oddaliśmy państwo w ręce złoczyńców, teraz trzeba im te stery rządów odebrać i za zniszczenie Polski i co też jest ważne, za zniszczenie naszej pozycji w Europie i na świecie ukarać.
Polska jest krajem Wszystkich Polaków i tych wierzących w kościół katolicki i wyznawców innej wiary, także i ateistów, ludzi heteroseksualnych i homoseksualnych, rudych, łysych, brunetów, siwych i blondynów….tak mogłabym jeszcze długo wymieniać.
Nie ma to żadnego znaczenia, jaki kto jest , ważne jest by nie był złodziejem, nie zabijał, nie niszczył psychicznie i moralnie drugiego człowieka.
Niestety Pis jest partią autokratyczną, która narzuca siłą nam swoją wolę, ubierając ją w piękne słówka, przy okazji mieszając w to religię katolicką, która nie powinna w ogóle sprawami państwa się zajmować i w dodatku Pis bez pardonu niszczy tych, którzy ich indoktrynacji nie chce się poddać.
A może być tylko jeszcze gorzej……
13 październik już niedługo !!!!!!!!
PROSZE WAS, WYBIERAJMY MĄDRZE !!!!!
OD NAS ZALEŻĄ DALSZE LOSY NASZEJ OJCZYZNY !!!!!!!!!


Wczorajsze popołudnie też udało mi się spędzić w Parku, najpierw na zabawie z Lolą, a potem na miłych rozmowach z V.I.P-em, ale po jakimś czasie deszcz nas z Parku przegonił, niestety
A dzisiaj…….. też deszczowy, smutny dzionek wstał.
Jest buro, ponuro, a przede wszystkim jest mokro.
No cóż, do Parku dzisiaj nie pójdę, zresztą czas pikników w Parku już tydzień temu dobiegł końca. Dobrze, że ta ostatnia piknikowa niedziela chociaż się udała…. jest co wspominać.
Ale ducha nie gaście, zawsze jest coś ciekawego do zrobienia, nawet w taki deszczowy, jak dzisiejszy dzień.
Ja na przykład będę sobie dzisiaj leniuchowała pod kołderką i oglądała filmy na Netflixie.
Mile spędzonej niedzieli.

Reklama

2 myśli w temacie “A ja nie chcę trzynastki i czternastki

 1. Ola 8 września 2019 / 20:05

  OD NAS ZALEŻĄ DALSZE LOSY NASZEJ OJCZYZNY !!!!!!!!!1!11one1!!
  Ja na przykład będę sobie dzisiaj leniuchowała pod kołderką i oglądała filmy na Netflixie.

  Polubienie

 2. Czytelniczka 9 września 2019 / 18:56

  Ciekawi mnie, czy 13 emeryturę ( skoro jej Pani nie chce) przekazała Pani na jakiś dobry, ale cel ?
  Pozdrawiam ☺️

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s