a Uleczka już czeka…….

I pewnie, że czeka, bo jakoś tak po cichu, bez rozgłosu następna środa wkroczyła na mój blog i znów przyniosła dla Uleczki nowy bukiet róż.
Witaj Uleczko w tę niby ciepłą, a jednak nie całkiem majową kolejną środę.
Znów straszą nas przelotnymi deszczami, całe szczęście, że nie pada on przez cały dzień, daje nam trochę wypocząć, ale znów straszą grzmotami i błyskawicami. Takie były też wczoraj i w Krakowie, na szczęście nie groźne i dosyć krótko trwały.
No cóż Ci Uleczko mogę napisać nowego? Maj jakiś nie szczególny był w tym roku, na pewno w czerwcu trochę sobie od tych deszczów odpoczniesz i znów będziesz sobie spacerowała bez tych kropel na głowę spadających.
Baw się dobrze u Magdy, jak zwykle pozdrowienia dla Agrafki przesyłam – taki odpoczynek na fryszeluft jak to podobno w Poznaniu mawiają na świeże powietrze, dobrze Ci na zdrowie zrobi.
Wiele lat temu byłam w sanatorium w Ciechocinku, gdzie mieszkałam w pokoju z taką pewną Poznanianką, z którą zawsze sprzeczałyśmy się, czy wychodzimy na pole, czy na dwór i własnie wtedy ona mi powiedziała jeszcze o tym słowie fryszeluft, co może akurat ma pewien sens, bo to po prostu oznacza to, czego oczekujemy, czyli świeżego powietrza, a co wspólnie zgodnie przyjęłyśmy do używania, gdy wychodziłyśmy na zewnątrz.
Ja jestem teraz w Krakowie, więc nieodmiennie wychodzę na pole, Ty Uleczku pewnie na dwór, byleby tylko pogoda nam na to pozwalała. BUZIACZKI!!!!!

A Sąd Najwyższy też nam już spisiał
Oczywiście zgodnie z instruktażem z Nowogrodzkiej, prezesem Sądu Najwyższego został nie ten, kto otrzymał najwięcej głosów zaufania u sędziów, a następny potulny pisowski urzędas, a DUDA TYLKO PODPISAŁ.
Znów Adrian potulnie użył swojego długopisu!!!!!
Ciekawe, gdzie teraz Kaczyński na obiadki będzie chadzał, czy do pani Manowskiej, czy do pani Przyłębskiej?????

Umieją się chłopaki zabezpieczyć, przynajmniej ich prezes Sądu Najwyższego będzie łaskawszy dla nich, gdy staną przed obliczem jego jako oskarżeni.
Przecież kruk krukowi oka nie wykole!!
Czy ktoś jeszcze mógł liczyć na konstytucyjną uczciwość pana prezydenta (przez coraz mniejsze „p”) przecież on jest tylko podnóżkiem znanego nam prezesa.
Kilka dni temu pan Duda śmiał powiedzieć: nigdy nie byłem opiekunem żyrandola, rzeczywiście nigdy nim nie był, bo tylko był służalczym lizusem, który z wdzięczności za możliwość obecności pod tym żyrandolem podpisuje wszystko co mu pod nos podstawią. Najwyżej co tydzień nową dostawę długopisów mu dostarczają.
A do tego jeszcze, na zapytanie pewnego emeryta, dlaczego z jednej strony dajecie 900 zł trzynastej emerytury, a z drugiej podnosicie ceny wywozu śmieci do 1200 zł, całkiem bezczelnie odpowiedział : emeryturę dostał pan ode mnie i od Pisu,( sic!!!) a ceny za wywóz śmieci podniosły samorządy.
Chwila, moment, ty Dudo przebrzydły!!! nic mi nie dałeś, gdybym nie musiała co miesiąc płacić podatków z sumy, którą otrzymuję jako wynagrodzenie za moje długie lata pracy i za które już kiedyś płaciłam podatki, miałabym rocznie sumę o wiele wyższą niż tę jałmużnę 900 zł, które wyciągasz z mojej i innych podatników kieszeni. A samorządy niestety musiały podnieść koszty za wywóz śmieci i opłaty za wodę. bo takie przyszły nakazy z góry, czyli od Was, Pisowców.
Szlag mnie jasny za chwilę trafi, to może już przestanę na dzisiaj politykować?
Przyjdzie czas, oj przyjdzie, gdy te wszystkie podłe osoby kreujące się na wielkich polityków bekną za wszelkie nieprawości.
Oby tylko jeszcze ten Najwyższy tego czasu się doczekał, bo nie ukrywam, miło by mi go widzieć było za kratkami, czyli tam, gdzie mu się należy spędzić resztę jego marnego żywota, co m u daj Panie Boże AMEN.
I to nie jest wcale wyraz mojej nienawiści do pana prezesa i jego kamandy, tylko jest to wyraz mojej wściekłości na kogoś, kto jest na tyle bezczelny, że z pełnym cwaniactwem wykorzystuje swoją władzę niszcząc ludzi. Nigdy nie tolerowałam chamstwa, cwaniactwa i bezczelności i tak jest w tym przypadku, nawet gdybym musiała ponieść tego konsekwencje.
A ich bezhołowie przybiera co raz większe rozmiary, aż chciałoby mi się tu napisać : a nie mówiłam w 2015 roku, gdy ten rząd Polscy wybrali, że tak będzie????
A jest nawet jeszcze gorzej niż przewidywałam. wszelakie hamulce w Pisie pękły, idą na całego, na bezczelnego….
Mam tylko nadzieję, że Kaczyński jednak nie pójdzie w ślady Orbana i nie będzie wyciągał ostrych restrykcji wobec swoich oponentów.
No bo dziwne by było, gdybym w wieku 70 lat została politycznym więźniem, prawda?
Ale i tak się nie sprzedam, nawet pod groźbą restrykcji.
Nie można być miękkim w swoich postanowieniach, trzeba trzymać się jakichś zasad, nawet, gdy niektórym one się nie podobają.
Trochę jednak byłoby mi żal tej mojej łazienki no i moich kwiatków w tym więźniu ………. 🙂

Na razie niestety już Unia nawet zauważyła, że Kaczyński robi wszystko, by nas z tej Unii wyprowadzić, bu mógł być całkiem już bezpieczny w swoim autokratyzmie, by nie podlegał żadnym rygorom, które na niego chcą nałożyć.
A że jest to niezgodne z tym, co czuje większość Polaków, którzy nadal chcą byc członkami Unii, chcą być Wolnymi Europejczykami, a nie poddanymi jednemu kacykowi, który podobno najlepiej wie, jak ma Polska wyglądać.
A co najdziwniejsze jest to, że tak jak złodziej najgłośniej krzyczy łapać złodzieja, tak pisowska banda, która świadomie niszczy wszelaką demokrację, sama na tę demokrację się powołuje.
Ale oni chcą tylko przestrzegać tych reguł demokracji w granicach, które są dla nich wygodne, reszta nie jest już wcale ważna.
Zobaczymy, co z tego wyniknie, obawiam się, że nadal spora część Polaków jest ciemną masą, którą byle kit można do łba włożyć, przyklepać i dobrze jest. Na tym właśnie bazuje Kaczyński, dlatego znów powołał na prezesowski TVP, czyli popularnej Pisowskiej Szczujni stołek Kurskiego i dlatego Duda spuścił potulnie uszy po sobie, łykając gorzkie łzy swego upodlenia przez Kurskiego, bo to jest dla niego jedyna szansa, by znów przez te 5 lat żyrandola mógł pilnować.
I nikt ciemnej masie nie wytłumaczy, że białe jest białe, a czarne jest czarne, Guru jest innego zdania i tam ma być i już!!!!!

No to miłe środy życzę, ciepłej i w miarę słonecznej.
A ja dzisiaj czekam na moich Kochanych Gości” Zeldę, Dianę i Ksawra i pewnie nie odbędzie się bez niespodzianek, bo za kilka dni są urodziny Zeldy i już dzisiaj mam jej wręczyć prezent, ale o tym napiszę dopiero jutro

No to na razie !!!

2 myśli w temacie “a Uleczka już czeka…….

  1. Ulka 27 Maj 2020 / 13:41

    Pozdrawiam serdecznie . Piękna róża w piękny słoneczny dzień od Ciebie . W dalszym ciągu przebywam u Magdy . Na weekend Magda zawodzi mnie do domu żebym mogła odreagować . Ogólnie jest dobrze bo czuję się potrzebna . Acha ja wychodzę na dwór 😉🌹🌹🌹

    Polubione przez 1 osoba

  2. annapisze19 27 Maj 2020 / 17:39

    Ewuś, ja tylko za Tobą powtórzę AMEN … i trzy kropki…

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s