zaczynamy od nowa

Czyli jest szansa na zmianę, ale czy tak się stanie….zobaczymy 12 lipca.
Mimo, że przeżyłam okres zwątpienia, ale teraz nowe nadzieje mnie nawiedziły i tak będzie aż do dnia wyborów.
A jak będzie? Pocieszające jest że ponad 50 procent Polaków nie zgadza się z obecną polityką, tylko problem jest w tym ilu z nich ten swój anty pisowski głos w dniu wyborów realnie wrzuci do urny wyborczej.
Na razie czeka nas debata przedwyborcza, ale czy ona się na pewno odbędzie? – nie wiadomo, bo wyzwanie jest wielkie. Tym razem ta debata nie ma być zwyczajną ustawką TVP, bo ma być ona przeprowadzona przez niezależne media TVN, TVN-24, Onet i WP, a to stanowczo nie spotkało się się pozytywnym nastawieniem sztabu pana Dudy, po prostu boją się niewygodnych pytań, które najprawdopodobniej tam padną. Jak wiemy poprzednia debata w TVP było tylko zwyczajną parodią debaty, pytania dla jednego z kandydatów z góry były wiadome, zresztą pod niego ustawione, ale trzeba przyznać, że wszyscy kandydaci właściwie dali sobie z takimi dosyć zresztą błahymi pytaniami radę, teraz mogą być schody, szczególnie dla pana Dudy, bo jakoś dziwnie nie obawiam się o kondycję wyborczą Rafała Trzaskowskiego. To jest człowiek wykształcony, rozważny, o myśleniu europejskim, czyli nie ma zaściankowego, jak jego konkurent, spojrzenia na Polskę i jej problemy.
I wiem, że na pewno taka debata i tak nie przekona tych, którzy nie wiadomo właściwie czemu są tak zauroczeni obecnym prezydentem, a może wiadomo, 500 plus to jest najważniejsze kryterium tej grupy Polaków, reszta, czyli jaka rzeczywiście ta Polska będzie wcale ich nie interesuje, co jest właściwie bardzo smutne, bo pokazuje tylko zaściankowe i poddańcze podejście do rzeczywistości – pan jest łaskawy, bo ochłap nam ze stołu rzucił, więc trzeba być mu za to wiernym.
A przecież Polacy wcale nie muszą tymi ochłapami się zadowalać, jesteśmy dumnym narodem i powinniśmy mieć coś więcej niż jarzmo na karku.
Już był przed nami niedawno czas, gdy byliśmy dumnym europejskim narodem, na równi z innymi europejskimi krajami, czemu teraz znów się mamy cofać?, czemu znów chcemy powrotu do tej naszej zaściankowej skorupy? Czemu mamy zgadzać się na to, że ktoś za nas będzie decydował o naszym życiu? Moje starsze pokolenie już to przeżywało i wydawałoby się, że ten czas nie powróci, bo potem przyszła odwilż, którą wszyscy się się zachwycili, wręcz zachłysnęli o…osiedli na laurach.
A trzeba było tę naszą kruchą demokrację pielęgnować, rozwijać, bo jak okazało się, że bardzo szybko wpadła ona w pazerne pazury pewnej grupy, która (co trzeba im przyznać) w umiejętny sposób poprzez kłamstwa i populizm potrafiło ją dla własnych celów wykorzystać i co gorsze, nadal wykorzystuje.
I znów w pewnej części Polaków odezwało się to poczucie uzależnienia i szybko na takie układy się zgodziło. I co gorsze wierzy w bajki, które pis opowiada.
Jakie to smutne, gdzie się podziała ta nasza Polska Duma, ten nasz szacunek nie tylko dla zasad demokracji, ale przede wszystkim dla tych, którzy kiedyś te niezależność dla nas wywalczyli?????
Dlaczego te 40 i kilka jeszcze procent Polaków chce teraz to zniszczyć?????
Na pewno wiele z tych osób, podobnie jak i ja, przeżywało rok 1980, pamięta ten entuzjazm wtedy panujący, dlaczego teraz o tym zapominają, jakim prawem to niweczą i idą na blichtr?
Czekajmy zatem do 12 lipca i wtedy zobaczymy, czy będziemy mieć normalną Polskę, czy nadal Kaczyzm nam będzie królował, a naszym najpłytszym przyjacielem będzie nie Unia tylko wschodni sąsiad.

Wczoraj był dzień burzowy, znów burze narobiły wiele zniszczeń, zwłaszcza w Warszawie, o co został oskarżony kto? oczywiście , że Trzaskowski.
Kiedyś była wina Tuska, teraz jest wina Trzaskowskiego.
A kto odpowie za powodzie, które też narobiły sporo szkód w innych częściach Polski Czy Pis powie, że to jest wina premiera i prezydenta???

Wiec niech już nie będzie więcej burz, niech słonko na świeci, a najjaśniej zaświeci nam 12 lipca i wtedy cały świat znów do nas się uśmiechnie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s