co tu jeszcze komu naobiecywać?

Dziadkom trzeba obiecać trzynastki, czternastki….nawet dwudziestą czwartą emeryturę, młodym damy podpaski higieniczne, dzieciom pieluchy i już mamy wygrane wybory – to jest nowy program kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy.
Nie ważna gospodarka, przyszłość dzieci, bezpieczeństwo. najważniejsze jest tu i teraz czyli „pincet i pieluchy”
Boże, jakie to jest wprost uwłaczające dla Polski, gdy widzi się jak tłum wiwatuje DUDA,DUDA, gdy ten obiecuje, że podpaski , pieluchy i inne środki kosmetyczne będą tańsze.
W jakim kraju ja żyję, jakich mam współobywateli koło siebie, skoro byle jakie obietnice taki entuzjazm wznoszą???
Jak nisko już upadliśmy……… a to niestety jest „zasługa” obecnego rządu, która przekłada byle jakie obietnice ponad naprawdę ważne dla kraju problemy : bezrobocie, drożyzna, choroba służby zdrowia.
Właśnie o tym chciał Trzaskowski z Dudą porozmawiać w debacie przeprowadzonej przez media niekoniecznie tylko rządowe, bo te już jasno pokazały, jakie dla nich są problemy najważniejsze, nijakie, mdłe, takie mydlenie ludziom oczu, opowiadanie o byle czym.
A do tego potrzebni im są ludzie niestety politycznie nierozgarnięci (przepraszam, jeżeli ktoś się poczuł przeze mnie poniżony), których łatwo jest oszukać, którym można wmówić, że białe nie jest aż tak do końca białe, którym można przysłowiowe gruszki na wierzbie obiecać, bo wiedzą, że to niestety chwyci.
Tylko jakoś dziwnie ci ludzie nie widzą tego, że te 500 plus już teraz jest co najmniej dwukrotnie mniej warte, a przy galopującej drożyźnie będzie się nadal gwałtownie dewaluować, a wiele obietnic danych przez Dudę w poprzednich wyborach wcale nie zostały spełnione.
Owszem zostały dokonane te podstawowe, może i dla wielu ludzi ważne, ale…..
A przecież nie tylko samym chlebem żyje, liczą się jeszcze inne wartości, a najważniejszą jest wolność człowieka, wolność jego przekonań, sposobu życia, wiary , a to niestety PIS bardzo gwałtownie nam ograniczyło i co gorsze, będzie jeszcze bardziej restrykcyjnie ograniczać, nie mam co tego żadnych wątpliwości. Bo takie są niestety prawa autorytaryzmu, który już pomału został w Polsce wdrażany i który będzie coraz bardziej rozbudowywany.
Dziwią mnie tylko stanowiska tych wszystkich pozostałych, a już niestety odstawionych od dalszej walki kandydatów, które podczas swoich kampanii takie piękne i okrągłe słówka głosili, jak to konieczne jest wprowadzenie w Polsce zmian, powrót do normalności, a teraz, gdy ich głos nadal jednak powinien się liczyć w poparciu tego, kto nadal o te zmiany walczy, zamiast popierać nadal słuszne zmiany och wielkie szumnie ogłaszane idee zanikły. Oni już przegrali, więc nie muszą się wysilać , mogą siedzieć cicho w kącie i mówić „przecież mnie to już nie dotyczy”, puszczam swoich wyborców samopas, niech robią co chcą, ich sprawa, ja już swoje zrobiłem”.
Co zrobiłeś panowie Biedroń, Hołownia, Kamysz czy Bosak?
Mówiłeś piękne słowa, a teraz milczysz, czyli to wszystko co prawiłeś na swoich wiecach nic nie znaczyło, samo kłamstwo, że walczysz o lepszą Polskę, walczyłeś tylko o swoją własną pozycję, bo gdyby było inaczej, teraz murem stanąłbyś razem z tym, kto nadal o lepszą Polskę się bije.
Po czynach a nie po słowach człowieka poznasz………
I nie piszę te słowa tylko dlatego, że akurat mój kandydat teraz walczy o prezydencki fotel, gdyby to był którykolwiek z tych pozostałych kandydatów, których wymieniałam, na pewno też moje stanowisko byłoby podobne. Liczy się bowiem sprawa, a nie osoba, liczy się Polska.
Ale inna Polska niż ta, którą mamy teraz. Duda na wiecach opowiada, jak to rząd PO rzekomo okradał polski naród, jakoś nie mówi o tym, jak to obecny rząd całkiem bezczelnie okrada Polaków, jak się wzbogaca na naszej krzywdzie, zatrudniając na prominentnych rządowych i spółkach mu podległych stanowisku niekompetentnych swojaków, wiernych, ale biernych, nic nie umiejących, ale pokornie wykonujących rozkazy kaczej wierchuszki. TO JEST OBURZAJĄCE!!!! To doprowadzi Polskę do całkowitej ruiny, zresztą to już niejednokrotnie było widać, chociażby w takich placówkach jak Lasy Polskie, czy Stadnina Koni w Janowie, o całkowicie zrujnowanej oświacie już nie wspomnę.
Dlatego jako że jestem osobą w słusznym już wieku apeluję do moich rówieśników : NIE DAWAJCIE SIĘ OMAMIĆ!!!!!!!!!
Za wami już trudne lata waszej pracy zawodowej, niejednokrotnie bardzo smutne życiowe doświadczenia walki o byt dla siebie i swojej rodziny i teraz naprawdę należą się nam wszystkim godne lata naszej jesieni życia, bez stresów i bez zmartwień o nasz dalszy los, o to, czy będziemy mieć pieniądze na opłaty, na jedzenie i na lekarstwa i nikt, ale dokładnie nikt
n i e m a p r a w a wykorzystywać naszego statusu związanym z naszym wiekiem do walki o własne interesy, to jest po prostu PODŁOŚĆ!!!!!
Mogę tu przytoczyć różne znane nam już sposoby oszukiwania starszych osób, na przykład na wnuka, na policjanta, a teraz rząd chce nas oszukać na jakieś dodatkowe emerytury, które dostaniemy, lub nie, a które przecież nam się za nasze lata pracy należą, nie jest to żadna łaska rządzących, bo dostajemy pieniądze przez nas ciężko wypracowane, a już raz przecież przez nas opodatkowywane w czasach naszej pracy. To jest tak, jakbyśmy odkładali nasze zarobione i obciążone podatkiem pieniążki na kupkę, a teraz ktoś powiedział : hola, wzbogaciłeś się, więc raz jeszcze zapłać podatek za te pieniądze, które sobie odłożyłeś, a które już raz były podatkiem obciążone.
Dlatego brak opodatkowania emerytur byłoby większą korzyścią dla starszych osób, niż jakaś jałmużna, którą da, albo nie da według swojego widzimisię rząd, zdecydowanie emerytura bez podatków byłaby w rozliczeniu w przestrzeni roku o wiele wyższa, niż te dane nam 900 zł, tym bardziej, że wcale nie jest pewne, czy rzeczywiście ta jałmużna będzie nadal utrzymana, bo coraz większe są obawy dotyczące stabilności finansowej kraju. A kogo najłatwiej ograbić? – tego kto jest bezsilny, czyli emeryta.
Dlatego drogi Emerycie nie dawaj się rolować, nie ulegaj czczym obietnicom, tym bardziej, że sam pan premier gorąco namawia teraz własnie okłamywanych obietnicami emerytów do licznego brania udziału w wyborach, twierdząc, że epidemia nie jest już taka straszna, że właściwie nie ma żadnych zagrożeń dla osób starszych, podczas gdy jeszcze nie dawno tenże sam premier ale również i prezydent i co ważne minister zdrowia przekonywali, że osoby starsze zdecydowanie powinni siedzieć w domu i uważać na swoje zdrowie, bo jest wielkie zagrożenie możliwością zachorowania przez te grupę i potem niestety może to dla wielu osób starszych skończyć się to tragedią.
Powiedzmy sobie jasno: niestety epidemia koronawirusa jeszcze nadal trwa, nadal ludzie nadal chorują, jeszcze nadal ludzie z powodu tej epidemii umierają a namawianie na branie udziału ludzi, którzy teraz bardziej obawiają się i swoje zdrowie jest po prostu lekkomyślne i powiedzmy szczerze nie ludzkie.
Chcecie narażać panowie rządzący starsze osoby na niebezpieczeństwo tylko po to, żeby zapewnić sobie dodatkowe głosy?????
Jakie to jest wstrętne, jakie to jest niskie, wcale nie troszczycie się, jak głośno mówicie, o ludzi, szczególnie tych starszych, waszych rodziców, dziadków, pradziadków, dbacie tylko o swoje własne sprawy, a w tym przypadku o dodatkowe głosy.
To jest następne oszustwo tego rządu, można go tylko dorzucić do bukietu pozostałych pokrętnych obietnic tej wspaniałej zmiany oszustów.
Miałam nie pisać na razie nic o polityce, ale gdy tylko rano otworzę oczy i słyszę to wszystko, co z ust pana Dudy na wiecach się wydobywa, ten stek głupich obietnic, tych wrzasków na tych którzy rządzili 8 lat temu, jakby zapomniał, że jego rząd już 5 lat rządzi i nadal wcale Polska nie jest taka wspaniała, jakby on to chciał nam wmówić, po prostu krew mnie zalewa.
I również krew mnie zalewa, gdy widzę ten entuzjazm otumanionej części Polaków i chciałoby mi się wtedy zakrzyknąć : NIECH ŻYJE SOCJALIZM!!!!, bo zdecydowanie tamte lata znów do nas wracają.
Tylko raz jeszcze pytam : po co był rok 1980, po co była Solidarność, po co był ten entuzjazm Polaków, ta wielka radość, że wygraliśmy z socjalizmem, skoro nadal do niego ciągniemy, radośnie powracamy. Różnica jest tylko jedna, teraz inne kacyki wzbogacają się na głupocie Polaków, ale skoro na to pozwalamy……

Pogoda na dzisiaj”: zupełnie jak z polityką, nic nie wiadomo Zapowiadali upały, tym czasem ranek po nocnej ulewie był pochmurny teraz coś niby słonko się pojawiło na niebie.
Może to słonko naszej nadziei zaświeci też i 13 lipca rano, gdy dowiemy się, że to Rafał Trzaskowski został nowym prezydentem Polski???? OBY!!!.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s