nadciąga czas bałwanów

Zima groźna i śnieżna przed nami, więc bałwany będą wyraźnie ożywione.
Chociaż wydawałoby się, że jakoś mimo braku śniegu jest ich w Polsce nawet sporo.
A niektóre z nich uwielbiają jazdę na nartach, stąd ten mój dzisiejszy, wesoły wesoły obrazek 🙂
Jest jednak jedno „ale” …. zamknięto stoki, to gdzie te bałwany teraz na nartach hasać będą?????

Wiecie jaka jest różnica pomiędzy nami a Stanami Zjednoczonymi???
Oni potrafili wyciągnąć wnioski i zdecydowanie opowiedzieć się przeciwko przemocy, bezprawiu i zwyczajnemu chuligaństwu, nazywają rzeczy po imieniu i je potępiają, my niestety ciągle jesteśmy w tyle.
Nawet nasz Naczelny Bałwan o wdzięcznym imieniu Adrian nadal robi z siebie durnia i udaje, że nie rozumie, co właściwie się w tych Stanach stało.
Podczas gdy cały świat ostro i negatywnie wypowiada się o ostatnich zajściach w USA, nasz Adrian twierdzi, że to jest tylko prywatna sprawa Amerykanów i nie należy się do niej wtrącać.
Nie wiem, czy on nadal ma nadzieję, że stanie się cud i jego największy „przyjaciel” znów prezydencki fotel zdobędzie i znów wszystko wróci do normy?
A prawda jest brutalna, najprawdopodobniej Trump straci pozycję prezydenta jeszcze przed końcem kadencji, gdyż zapowiadają wobec niego impeachment, jako że okazał się wielkim szkodnikiem dla interesów USA, całkowicie ten kraj swoimi ostatnimi (i nie tylko) poczynaniami skompromitował, namawiając do rebelii tylko dla ponownego zdobycia władzy, okazał się człowiekiem o bardzo zaburzonej psychice.
A to Amerykanom wcale się nie podoba.
Najwidoczniej Polakom taka psychiczna władza nie przeszkadza, a co smutniejsze, nie ma w Polsce tak zdecydowanych osób jak chociażby wiceprezydent USA Mike Pence, który zdecydowanie odciął się od diabolicznych pomysłów Trumpa i zaprowadził w swoim kraju ponownie ład i praworządność.
Właśnie ład i praworządność, którą tak pięknie wczoraj zdefiniował prezydent Elekt Joe Biden mówiąc:
„Chcę jasno powiedzieć tym, którzy będą kierować tym departamentem, komu będą służyć. Nie będziecie pracować dla mnie. Nie jesteście prawnikami prezydenta ani  wiceprezydenta. Wasza lojalność ma nie dotyczyć mnie, a prawa, konstytucji, narodu, by zagwarantować sprawiedliwość „
Niestety wielu Polaków nie rozumie, na czym ma polegać trójwładza w demokracji, ale n na pewno nie może być ona podporządkowana tylko jednej partii, a de facto jednej osoby, która sobie ubzdurała, że jest Zbawcą Narodu i ustanawia w związku z tym całkiem nowe prawa według swojej idea – fix.
To, co się ostatnio działo w Stanach jest, albo raczej powinno być świetną nauką dla wszystkich narodów, którzy potępiają autorytaryzm jako zło nie służące na pewno narodowi, a tylko wybranej rządzącej kaście.
A co do reakcji Andrzeja Dudy na to, co się działo w USA jest jasnym dowodem, że nie jest to człowiek, który nadaje się na tak prominentne stanowisko, jakim jest Prezydent Polski, który powinien reprezentować stanowisko zgodne z zasadami panującej Konstytucji, czyli powinien potępić przemoc i bandyckie napady na państwowe urzędy.
Niestety Adrian nadal kieruje się fałszywą lojalnością wobec kogoś, kto na pewno na taką lojalność nie zasługuje, zapominając przy tym, że czasy Trumpa to już przeszłość, najpewniej i Trump za kilka dni nie będzie pamiętał, albo nie będzie sobie zawracał głowy kim był Andrzej Duda.
Teraz dobro Polski wymaga, by na nowo ułożyć poprawne stosunki dyplomatyczne pomiędzy Polską i USA, czyli zaaprobować nowego prezydenta USA Joe Bidena i postarać się naprawić to, co zostało już niestety zniszczone.
PIS musi zapomnieć, że miał poplecznika w Trumpie, bo ten niestety już wypadł z gry i najpewniej nigdy do niej nie wróci, przynajmniej nie w najbliższym czasie.
Ale źle się dzieje w państwie polskim, mimo ostatnich zajść, nasza kur – wizja nadal przeinacza fakty i porównuje zamach stanu w USA do rzekomego zamachu naszej opozycji na polski sejm i niestety takie faki sprzedaje skołowanej polskiej ciemnocie, oglądającej telewizje Kurskiego.
Oczywiście, że opozycja zablokowała wtedy nieprawidłowo prowadzone obrady, nie mniej nie było tam wtedy przemocy, czy krwawych ekscesów, jakie nastąpiły pod Kongresem USA, był to tylko wyraz protestu opozycji wobec bezprawia, które chciała siłą kasta rządząca przeprowadzić
A porównywanie oby zajść jest bardzo mocnym i niezgodnym z prawdą bezczelnym przeinaczaniem rzeczywistości, tylko oczywiście aby wykorzystać to przeciwko opozycji. Jak widać PIS bardzo boi się utraty władzy (i słusznie), skoro takich chwytów poniżej pasa się chwyta.
I co, powinnam teraz napisać, że najwyższy czas, by i u nas zmieniła się ta autorytarna rzeczywistość, tylko, że niestety słabo to widzę, wciąż w Polsce nie ma osób którzy zdecydowanie wezmą sprawy w swoje ręce i przeprowadzą demokratyczną odnowę.
A może można by było zrobić jakieś przeszkolenie naszej opozycji własnie w Stanach, gdzie ludzie prawidłowo interpretują słowo demokracja i potrafią wyciągać konsekwencje wobec osób niszczących te szlachetne zasady współżycia.
Ale zima kiedyś w końcu przeminie i wszystkie bałwany się rozpłyną, zapadną w nicość , nie zostanie nawet po nich ślad, oby!!!

Czy znowu stałam się monotematyczna??? pewnie tak, ale taka jest niestety ta nasza rzeczywistość.

Za oknem gdzieniegdzie śnieg już pada, gdzieniegdzie dopiero będzie padał, więc na pewno i parę nowych bałwanów jeszcze powstanie 🙂
Na razie życzę by był miły piątek, zawsze to przecież weekendu początek.!!!!!

P.S. no proszę ile pozytywu z wczesnego wstawania można wyciągnąć? Dzisiaj nie śpię już od godziny 5 rano, stąd i mój blog został tak wcześnie napisany 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s