Zgodnie z obietnicą…….

…dzisiaj nie będzie w moim blogu żadnych politycznych wkrętów.
Niedziela jest dniem odpoczynku, od polityki też.
Cieszymy się tym białym puchem za oknem, tymi nikłymi słonecznymi promyczkami, mamy przed sobą bardzo spokojny dzionek, którego poświęcać będziemy na same przyjemności .
Przyznam, że znów się polityką wypaliłam, więc zamiast Faktów i Faktów po Faktach z wielką przyjemnością po raz już chyba n- ty oglądnęłam sobie na kanale TVP Seriale „Znachora”
Jest to tak sympatyczny film, że nawet kolejne jego obejrzenie wcale nie nudzi. Piękne widoczki małej prawosławnej wioski, nieco zaniedbanej, ale jednak tętniącej swoim specyficznym życiem, owity wspaniałymi ukraińskimi melodiami i przyśpiewkami powodują, że człowiek się uspakaja, wycisza i z pewną dozą tęsknoty z radością przenosi się w tamte klimaty.
Oczywiście nie można nie wspomnieć o wspaniałej aktorskiej obsadzie: o niezapomnianym i takim ciepłym człowieku Jerzym Bińczyckim, który rewelacyjnie wczuwa się w postać profesora Wilczura, chyba tak właśnie można sobie wyobrazić tę zasłużona dla medycyny osobę, która poszkodowana przez niefortunny zbieg życiowych zakrętów nie zatracił swojej medycznej sztuki . a przede wszystkim nie zatracił tej dobroci i bezinteresownej chęci pomocy bliźnim
Nie mogę nie wspomnieć o wspaniałym operowym artyście Bernardzie Ładyszu, który w filmie doskonale przyjął rolę prostego wieśniaka, ojca licznej rodziny , o którą troskliwe zabiega.
A gdy popatrzyłam na Annę Dymną, czy na Tomasza Stockingera z łezką w oczach utożsamiłam sobie, że są to aktorzy z mojego przedziały wiekowego, wciąż nadal zresztą są aktywni, w tym, że pan Tomasz jeszcze wciąż egzystuje jako aktor, za to pani Anna nieco od aktorskiego zawodu się odsunęła i teraz poświęciła się pracy społecznej, zakładając swoja Fundację „Mimo wszystko” w której działa dla dobra osób niepełnosprawnych.
Piękna idea wspaniałej kobiety, która nie zajmuje się samą sobą, ale poświęca się biednym, pokrzywdzonym przez los chorym ludziom.
Czy to Ona własnie nie zasługuje kiedyś na chwałę wieczną? Nie ci, którzy same frazesy mówią, tylko Ci, którzy rzeczywiście całym sercem są innym oddani będą kiedyś w wieczności docenieni.
Oj, niebezpiecznie zbaczam na tory, które dzisiaj miałam pominąć, ale nie można zapominać, że Wielkimi osobami są nie Ci, którzy puste frazesy smolą, tylko właśnie podobno jak pani Ania całkiem bezinteresownie przejmują się tymi, którzy pomocy szukają.
Za niecałe dwa tygodnie będziemy znów wraz ze Świąteczną Orkiestrą Owsiaka zbierać pieniądze, by wspomóc Klinikom Laryngologicznym w zakupie odpowiedniego sprzętu.
Znów zakróluje nam radość w Polsce z powodu bezinteresownej pomocy Owsiaka i jego dzielnej drużyny i chociaż w tym roku z powodu epidemii Covid -19 będzie miała całkiem nową oprawę, gross zabawy przeniesione zostanie do internetu, jednak mam nadzieję, że nie odbije się to na niekorzystnych pieniężnych zbiórkach no i na dobrej zabawie, która zawsze tej imprezie towarzyszy.
Znów musimy pokazać, że jesteśmy naprawdę ludźmi z Wielkimi Sercami i ani jakaś tam epidemia, ani próby dewaluowania tej akcji przez prawicowców nie będzie dla nas żadna przeszkodą.
Niestety już w necie można spotkać głosy tych, którym Jurek Owsiak kością w gardle staje, już próbują mącić, judzić ludzi, ale jak co roku tak i teraz musza przegrać z mądrością narodu,który w takich momentach potrafi podnieść głowy i po stronie PRAWDZIWEGO DOBRA stanąć.
Właśnie Anna Dymna, Ewa Błaszczyk, Jerzy Owsiak i pewnie jeszcze wiele osób, które zakładają różne Fundacje wspomagające ludzi zasługują na imię WIELKIEGO PRAWDZIWEGO, CZŁOWIEKA, PRAWDZIWEGO POLAKA .

No to idę lepić tego Bałwana!!
Miłej niedzieli !!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s