nadciągają upały

dzisiaj nieco burzowo, nawet się troszkę ochłodziło, ale niebawem nad Europę nadciągają bardzo wysokie, wręcz mordercze upały, sięgające nawet ponad 45 stopni.
Co prawda aż takie wysokie temperatury w Polsce nie przewidują, ale na pewno słupek rtęci w cieniu wskaże ponad 30 stopni. to ile to będzie w pełnym słonku?
Nareszcie ogrzeję dwoje już całkiem zastane od chłodu kości.
W Polityce też burza. Dzisiaj Kaczyński wezwał na dywanik całą swoją trupę, mieli niby dysputować od Nowym Ładzie, a tu w międzyczasie Banaś zrobił im siurpryzę i bardzo zdecydowanie oskarżył premiera a także i innych jemu podległych o przekroczenie kompetencji i złamanie Konstytucji , które powinny zaprowadzić i Morawieckiego i Sasina przed Trybunał Stanu.
Ale ma Kaczyński to co chciał, zadarł z Banasiem, to teraz zbiera żniwa, nie musiał do aresztowania syna Banasia doprowadzać, zdrowy rozsądek (a taki powinien mieć, skoro podobno jest takim mężem stanu) powinien mu podpowiedzieć, że taka decyzja rozsierdzi tylko Tatusia, który w obronie Synalka pójdzie na całość.
I tak się stała, sprawa sprzeniewierzenia wyborczych pieniędzy poszła do prokuratury, co na pewno jest sporym kłopotem, przynajmniej wizerunkowym dla Pisu.
No i mają teraz problem, jak to wszystko odkręcić.
Nawet współpraca z Lewicą nie wiele Pisowi pomoże, bo wczoraj niejaki Dyduch, prominenty komunista słusznych czasów PZPR wykreował swoją arogancją w kropce nad i bardzo niekorzystny obraz dla swojej politycznej formacji, myślę, że wielu wyborców zdecydowanie odetnie się od takiej komuszej postawy, po prostu znów okazali się niewiarygodni.
Po pierwszej ich wpadce z przed paru dni, gdy za kolaborowali z Pisem, wbrew temu, co wcześniej głosili, wczorajsza wypowiedź Dyducha dobiła Lewicę do dna, prędko z tego dna się nie wygrzebią.
A tak kiedyś pięknie Czarzasty, Zandberg, czy Biedroń prawili o demokracji, widać były to słowa bez pokrycia, im tez głownie chodzi o stołki, pewnie myśleli, że gdy porozumieją się z Kaczyńskim coś na tym zyskają, tym czasem owszem zyskali : WSTYD I SROMOTĘ !!!!
Taka jest ta nasza polityka, bez durna, szkoda o niej nawet wspominać.
A tak w ogóle, czy mamy w Polsce jakich rozsądnych polityków, którym zależy nie na własnych dobrach, tylko o Polskę jako całość
Coś tam Rafał Trzaskowski kombinuje, bo wiadomo, że PO już jest w rozsypce i chyba się jednak nie sklei, przynajmniej nie wróci do starej formy, ale czy to nie będzie znów tylko słomiany zapał???
No dobra, to czekamy na to ciepełko, a na razie przed nami nadchodzący weekend.
Ciekawe, jaki on będzie?

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s