no i już po studiach…….

Wczoraj Daria, a za kilka dni Matylda zakończonymi studiami zasilają medyczne zaplecze naszej Służby Zdrowia.
A dopiero co „zdawałam” razem z nimi maturę, dopiero co śledziłam wyniki przyjęć na studia, jakby to było wczoraj.
A tu już minęło 6 długich lat od tamtej chwili.
Czego mam życzyć obu naszym „nowo narodzonym” Paniom Doktorkom?
Chyba najpiękniej życzenia napisał na stronie Facebooka Darii Jej Tata, pozwól Maćku, że je tutaj przytoczę, bo one wyrażają to wszystko, co teraz i ja czuję, do moich Dziewczyn się teraz zwracając :

Niech te wszystkie lata Twojej determinacji, poświęcenia, nauki,stresów, zwalczonych przeciwności i braku snu zaowocują spełniającą się w szybkim tempie, wymarzoną przez Ciebie karierą.

W tych słowach zawarte jest to wszystko, co obie dzielne Dziewczyny przez te 6 lat spotykało.
Na pewno wiele nocy obie nie przespały, ślęcząc nad medycznymi książkami i zagłębiając się w meandry łacińskich nazw, poznawania ludzkiego ciała, które mimo sporego rozwoju medycyny, wciąż są pewnego rodzaju zagadką i szukaniem ciekawych przypadków i ich rozwiązań.
Pewnie, to wszystko była teoria, teraz czeka przed Nimi jeszcze trudniejszy czas wprowadzenia w życie tych wszystkich zapamiętanych mądrości, co jest chyba jeszcze bardziej trudne, bo spotkają się w końcu z dniem, gdy będą musiały podejmować pewne decyzje, na początku nieśmiało, jeszcze nie całkiem samodzielnie, pod kontrolą bardziej doświadczonych lekarzy, ale tylko w ten sposób mogą rozwijać swoje aspiracje, rozwijać swoją karierę, by stać się potem osobą w pełni odpowiedzialną za nasze zdrowie i życie.

Moje Kochane Dziewczyny!!!

Za Wami wspaniały czas studenckiej swawoli, bo prócz nauki obracałyście się w świecie swoich kolegów, przyjaciół, razem przeżywałyście niepokoje egzaminów, jak i pewną wspólnotę, która Was na te 6 lat połączyła, czyli czas nauki i czas wspólnej, jakże wolnej od codziennych trosk zabawy, beztroskich spotkań, wypraw, zwierzeń…… jednym słowem czas akademickiej codzienności.
Ten okres własnie odchodzi.
Wpadacie teraz w rutynę życia, w pracę, dom, w codzienność, dzień po dniu już podobnie, aż już po….czas emerytalnego odpoczynku.
Ale takie jest życie.
I ja i Wasi Rodzice też kiedyś byliśmy młodzi, radośni, beztroscy, nawet nie wiadomo, kiedy zaczęliśmy wsiąkać w to normalne życie
Ale niech nigdy nie zabraknie w Was tej młodzieńczej radości , spontaniczności, apetytu na życie, do którego teraz byłyście przyzwyczajone.
Pewnie powiecie, że zwracam się do Was słowami Starej Ciotki Ewy, bo to prawda, bo mam jako seniorka takie prawo tak własnie do Was przemawiać, bo kiedyś czas młodości i jej ideały po prostu przemijają, ale trzeba w sobie pielęgnować te wspomnienia, które już są przeszłością i umieć przekładać je na obecną sytuację, nie zatracając tego, co jeszcze dobrego po przeszłości w Was pozostało.
Bądźcie szczęśliwe rozwijając dalej swoje lekarskie pasje, dalej rozgryzając tajniki ludzkiego życia, może któraś z Was (a może i obie) osiągniecie wyżyny Medycznych Nauk odkrywając coś, czym zadziwicie świat………
Ale pozostańcie dla mnie i dla naszej Rodziny nadal naszymi Ukochanymi Dziewczynami, Darką i Matysią, z których już dzisiaj jesteśmy dumni, że pokonałyście wiele przeszkód, by ukończyć te jakże trudne studia medyczne, a przed którymi własnie teraz rozwija się świat ciekawych medycznych zagadek życia.

Własnie u nas trwa lato, czas radości i czas niespodzianek, niech ta dzisiejsza letnia aura przełoży się na wspaniałą letnią porę dla naszych Kochanych Abiturientek.
NIECH WASZE LATO TRWA WIECZNIE !!!!!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s