
Przyznaję, to nie jest mój tekst, ale dokładnie, czystym sumieniem pod nim mogę się podpisać
Jakie to jest smutne, a jak bardzo prawdziwe………
A żeby już dłużej tak nie było, wystarczy w maju nie postawić krzyżyka przy nazwisku Dudy, to jest jeszcze jedna szansa, ze gdy przyjdzie nowy prezydent, z poza pisiego układu, wszytko jeszcze można będzie naprawić, bo wtedy Kacza trupa już nie będzie miała możliwości do następnych krętactw, zresztą te co chwila wychodzą a wierzch z każdej możliwej pisiej strony, nawet trudno je wszystkie po kolei zliczyć.
Wystarczy wspomnieć młodym następcy Misiewicza, następnym młodym wynalazku Macierewicza – i Jannigerem, który za nasze podatkowe pieniądze świetnie się w USA bawił. Powstała Fundacja, opłacana z naszych podatków, miała poprawić wizerunek w Polsce, tym czasem pieniądze z tej Fundacji szły na całkiem prywatny cel młodego człowieka,na jego przeloty do USA i jego tam w drogich, luksusowych hotelach pobyty. Skądinąd ciekawe jet zainteresowanie Macierewicza młodymi osobami płci męskiej, najpierw Misiewicz, który opływał we wszystkie przywileje osoby na świeczniku, nie przestawiając sobą żadnych koniecznych ku temu preferencji, teraz znów Janniger, kogo następnego tak uprzywilejuje szalony Antonio???
Trudno nie wspomnieć o Karczewskim, który za nasze pieniądze fundował bezpłatne loty dla rodziny i dla przyjaciół, trudno nie wspomnieć o senatorze Karczewskim, który młodym lekarzom kazał pracować dla idei, sam nielegalnie zarabiając pomad 400 tys złotych na dyżurach, mimo, że był na bezpłatnym urlopie . O panu Banasiu już nie wspomnę, też chciałabym zapomnieć o takiej kreaturze jak pani Gosiewska, która na śmierci własnego męża dosyć wydatni się wzbogaciła, wyciągając o chwilę nowe odszkodowania i nadal ma pretensję że jej zadośćuczynienie jest zbyt małe w porównaniu ze stratą jako rzekomo doznała,
Celowo piszę rzekomo, bo dla mnie ktoś, kto nie szanuje pamięci bliskiej osoby i chce się na niej wzbogacić, nie zasługuje na miano szanowanej osoby, to zwyczajna cmentarna hiena.
Czy nadal am dawać przykłady? Jest ich aż nadto, bo gdzie człowiek popatrzy w stronę pisowskich notabli, którzy podobno wysokie standardy stosują, tam tylko jedno wielkie bagno się rozlewa.
Na całe szczęście Polska jest również bogata w osoby o szeroko rozpostartych skrzydłach intelektu , .
Dzisiaj nastąpi dla Polski ten szczęśliwy dzień, gdy nasza polska pisarka, eseistka i poetka Olga Tokarczuk otrzyma z rąk szwedzkiego króla Nagrodę Nobla – najwyższe wyróżnienie za wybitne osiągnięcia dla ludzkości.
I to jest jedna z tych pozytywnych dla Polski wiadomości, która powinna być gwiazdką nadziei, że jeszcze nie wszystko jest da Polski stracone.
Podobni, jak w trudnych czasach Nagroda Pokojowa Nobla przyznana Lechowi Wałęsie była dobrym znakiem dla Polki, tak niech i ten dzisiejszy dzień, który wspólnie z panią Olga Tokarczyk w radości spędzimy będzie dla nas znakiem powrotu normalności i poskromienia zła, które teraz Polskę oblało.
Dobrego wtorku