Mała Dzidzia smacznie śpi…..

a przecież dzisiaj jest środa !!!
Obudź się już Maleństwo i oddaj swoją puchową różaną poduszeczkę Uleczce, by mogła ją umieścić w swojej różanej kolekcji Słonko już zaświeciło nam pięknie.

Dzisiaj mamy szczególny dzień – Święto naszych Mam.
Uleczko, wiem, że jesteś wspaniała Mamą, bardzo kochaną i bardzo kochającą swoje córeczki.
Życzę Ci nie tylko na dzisiaj ale i na następne dnie, by były promienne i uśmiechnięte, pełne radości i dumy ze swoich dzieci, pełne miłości, która zawsze Was przecież łączyła i łączyć będzie.
Podobne życzenia składam dzisiaj wszystkim Mamom, bo słowo MAMA jest najpiękniejszym, najdroższym słowem świata i zawsze łączy się z ciepłem, dobrem i szczęściem, które od naszych Mam do nas płynie, w nas się zanurza i napełnia nasze serca tak bogato, że potem możemy się nimi dzielić z naszymi dziećmi.
I tak już jest od wielu pokoleń, z tym, że status naszych obecnych Mam stanowczo rożni się od Mam np XIX czy początków XX wieku, które pełniły raczej obowiązek opiekunek rodzinnego ciepełka, dzisiejsze Mamy nastawione są na zdobywaniu wiedzy, na robieniu kariery,i ważne jest tylko, żeby te dwie cechy nie przeszkadzały sobie wzajemnie, bo brak rodzicielskiej miłości niestety na zawsze później pozostawia w takich osobach piętno zagubienia, zamknięcia się w sobie i i braku empatii na całe życie.
Na szczęście nasze Mamy są wspaniałe i świetnie potrafią połączyć swoją pracę zawodową z rodzinnymi obowiązkami, bez szkody dla którejkolwiek strony.
Dzisiaj jest dzień, gdy każdy wspomina swoją Mamę.
Jak już wielokrotnie pisałam, nie było mi dane długo znać moją Mamusię, miałam tylko 10 lat, gdy pokonała Ją wstrętna, podstępna choroba.
I po tylu latach i wspomnienia też już zaczynają być mgliste, przesłonięte umykającymi dniami pełnymi różnych zdarzeń, ale gdzieś tam w sercu zawsze czuję Jej miłość, Jej dobro, Jej olbrzymie serce, które sprawiedliwie rozdzielała pomiędzy swoje troje dzieci. Zawsze widzę Jej ciepły obraz, pełen dobrego uśmiechu i łagodności.
Co prawda moje Rodzeństwo znów może cieszyć się Jej obecnością obok nich, w co głęboko wierzę, jak i w to, że moja Mama czeka tam jeszcze i na mnie, by znów nas wszystkich znów przytulić do swojego Matczynego serca, a póki jestem jeszcze tutaj, na ziemskim padole, wciąż czuwa nade mną i stara się ochronić mnie przed czyhającymi niebezpieczeństwami.
A dzisiaj, tak jak w tym moim pięknym moim śnie, w którym wiele lat temu moja Mamusia przyszła do mnie, przytulam się do niej i powtarzam te same słowa, które wypowiedziałam wtedy KOCHAM CIĘ MAMUSIU, TAK BARDZO CIEBIE KOCHAM !!!
I nawet teraz, gdy już mam te 71 lat, zawsze tej Twojej miłości mi brak, zawsze czuję ten niedosyt i żal do losu, że tak wcześnie zabrał mi to, co jest najpiękniejsze w świecie MIŁOŚĆ MOJEJ MAMY!
Może dlatego właśnie nie było mi dane nigdy samej zostać Mamą, nad czym też bardzo ubolewam.
Pamiętam, że był taki czas, gdy zaglądałam do każdego wózeczka, w którym leżało niemowlę czy nieco starsze dziecię i żałowałam, że nie jest to moje dziecko.
Ale widać tak chciał los, a moją miłość przelałam na dzieci, a potem na wnuki mojej Siostry i mojego Brata, miałam przynajmniej taką namiastkę rodzicielstwa.

Dzisiaj jest taki piękny dzień, nawet słonko doceniło powagę i piękno dzisiejszego święta i wesoło nam zaświeciło.
Nie psujmy go sobie zatem wszystkimi otaczającymi nas ostatnio brudami polskiej polityki, a dzieje się znów ostatnio dość dużo i chociaż akurat w tym momencie z powodu układu politycznych sił nie jest w stanie jeszcze całkowicie zmienić naszą rzeczywistość, ale jest dobrym początkiem na następne kroki, A ponieważ mamy wiosnę mogę przyrównać te dzisiejsze NIK – owskie decyzje jako pączk,i z których wkrótce, przy dobrych wiatrach, rozwinie się znów kwiat naszej demokracji.

Wszystkiego dobrego Uleczko na dzisiaj, słonka i radości czerpanej z pełni rozwijającej, a właściwie już rozkwitłej wiosny, pełnej pięknych miłosnych ptasich pieni, pełnych zachwytu nad otaczającym nas pięknem.

.
I tego wszystkiego Wam wszystkim Kochani życzę.
Świętujmy i Dzień Matki i ostatnią środę miesiąca czerwca, wnet rozpoczynamy naszą letnią przygodę

Reklama

Jedna myśl w temacie “Mała Dzidzia smacznie śpi…..

  1. Ulka 26 Maj 2021 / 13:28

    Pięknie. Bardzo dziękuję. Już mam róże w moim wazonie . Święto Mam spędzam u Magdy .
    Pozdrawiam serdecznie i mocno Cię ściskam Ewelinko za Twoje słowa skierowane do mnie .
    😘❤🌹💝🌹🌹🌹🌹🌹🌹💝

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s